Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Budějovice trápí černé skládky, náklady na likvidaci jsou rok od roku vyšší

Sídliště Máj , Autor: Jana Urbanová

Sídliště Máj     Autor: Jana Urbanová

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Vyhazování odpadu mimo kontejnery a sběrné dvory je stále větším problémem. Loni českobudějovická radnice za likvidaci černých skládek zaplatila přibližně 2 miliony korun, což je asi o 200 tisíc více, než v roce 2017. Obyvatelé města navíc mohou problémová místa nahlásit prostřednictvím aplikace DejTip.

 

Černé skládky jsou problémem hlavně na českobudějovických sídlištích. Ukázalo to pravidelné terénní šetření pracovníků odboru správy veřejných statků. „Vůbec nejhorší je situace na sídlišti Máj, konkrétně v ulicích V. Volfa, M. Chlajna, N. Frýda, J. Bendy, v oblasti Palackého náměstí, dále je to Rožnov a jeho ulice B. Kafky a také ulice Novohradská a U Špačků v Mladém i točna MHD v Dukelské," upřesňuje problémové lokality náměstek primátora Ivo Moravec. 

Obyvatelé sídliště Máj nám dnes sami bezohlednost některých svých sousedů potvrdili. "Tady je to normální, lidé hází starý nábytek z oken a kolikrát se ani neobtěžují dotáhnout ho k popelnicím nebo odvézt do sběrného dvora," vypráví rozhořčeně pan Jiří. Stejnou zkušenost má i paní Iveta. "Někdy minulý rok jsem viděla tady pod oknem starý gauč a dlouho trvalo, než ho odvezli, ale řekla bych, že je toho rok od roku méně," dodává.

Obyvatelům sídliště dává za pravdu také náměstek Moravec. "Likvidujeme černé skládky v podobě rozbitého nábytku, nefunkčních ledniček, televizí a různého harampádí, které lidé odkládají hlavně vedle kontejneřišť a separačních nádob. Zdá se, že někteří obyvatelé úplně ignorují služby, které město nabízí," konstatuje. Do klasických sběrných i mobilních dvorů přitom obyvatelé města mohou nepotřebné věci odkládat sedm dní v týdnu zcela zdarma.

Loni město vynaložilo na nepovolené skládky přibližně dva miliony korun, letos je za necelé tři měsíce vyčerpáno už 646 tisíc korun, což je jedna třetina. Měsíčně se likviduje na náklady města asi 350 černých skládek. Obyvatelé na ně mohou upozornit i prostřednictvím aplikace DejTip: http://www.c-budejovice.cz/hlaseni-zavad-mobilem. Nahlášené černé skládky pak většinou zmizí do týdne. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace