Úterý 25.6 17:00 - Soběslav, Kostel sv. Víta

• Divadlo Járy Cimrmana - Němý Bobeš

Úterý 25.6 19:30 - Vodňany, MěKS

Soutěže (1)

Američané prověřili (ne)připravenost Sršňů

PÍSEK - Ve čtvrtek 11. srpna zahájili písečtí Sršni přípravu na novou sezonu první basketbalové ligy mužů. Hned na úvod jejich připravenost prověřil soupeř z nejtěžších. Do Písku zavítal jeden z mnoha výběrů hráčů amerických univerzit - tým New release 2016. Vloni Sršni s tímto týmem prohráli o více než dvacet bodů, tentokrát byl rozdíl ve skóre ještě vyšší.

Sokol Sršni Písek - New Release 2016 70:108

Utkání zhodnotil trenér domácích Miroslav Janovský: „Hned první zápas pro nás znamenal tvrdý oříšek. Lehkonozí, skvěle technicky vybavení a výborně střílející Američané si s námi pohrávali jako kočka s myší (omlouvám se myším...). Poločasové skóre 30:62 hovoří za vše. Ve druhém poločase jsme možná hru maličko zlepšili, ale především Američané zvolnili, zvláště v poslední čtvrtině, a tak nám dovolili skóre upravit do relativně přijatelné podoby. Na celém utkání mě možná nejvíce mrzí, že jsme ho nedokázali více zpropagovat. Byla velká škoda, že si na atraktivní basketbal Američanů, jejichž nejlepším hráčem byl Bo Ingram - bratr letošní dvojky draftu do NBA, nenašlo do haly cestu více diváků. Ale tuto chybu beru na sebe.“

Ve středečních Píseckých postřezích najdete předsezonní rozhovor s trenérem Šršňů Miroslavem Janovským.