Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Auto vjelo do skupiny cyklistů a poslední z nich nepřežil

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

JINDŘICHOHRADECKO - Včera k večeru pár minut po půl šesté přijal operační důstojník integrovaného operačního střediska jihočeské policie oznámení o dopravní nehodě na silnici mezi obcemi Otín a Jindřichův Hradec. Na místo byla vyslána hlídka dopravních policistů územního odboru Jindřichův Hradec. Policisté po příjezdu viděli, že zde zasahují zdravotnicí a svědci události, kteří se snažili oživovat těžce zraněného cyklistu. Ten však i přes neodkladnou první pomoc, podlehl následkům těžkého zranění.

 

Provedeným šetřením a vytěžením přítomných osob policisté zjistili, že řidič (1941) osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia jel ve směru od obce Otín na Jindřichův Hradec, kde na horizontu stoupání pravděpodobně přehlédl skupinu cyklistů, jedoucích ve stejném směru a do posledního z nich narazil. Cyklista (1954) vlivem nárazu padl zády a hlavou na přední kapotu a čelní sklo, kdy jej náraz odhodil několik metrů před vozidlo. Jízdní kolo bylo odhozeno vpravo mimo komunikaci.

Na místo byla též přivolána výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jindřichův Hradec. Kriminalisté na místě se svými kolegy z dopravní policie ohledali místo nehody a následně ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu usmrcení z nedbalosti. Od začátku roku na jihočeských silnicích zemřela již 18. oběť.

V rámci vyšetřování této tragické nehody žádáme případné svědky, kteří mohli průběh vidět, či jej zaznamenat na své autokamery, aby nás kontaktovali na lince tísňového volání 158 či na uvedeném útvaru v Jindřichově Hradci, Nádražní 567/II, telefon 974 233 320.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace