banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jubilejní Lubomír Brabec

    Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

    Romantické skladby pro kytaru.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Až do večera je odstávka vody na sídlišti Vltava

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V noci z neděle na pondělí došlo k poškození potrubí na křižovatce ulic Fr. Ondříčka a J. Kolářové na českobudějovickém sídlišti Vltava. Porucha je na hlavním vodovodním litinovém řadu. V této chvíli se závada už odstraňuje, voda je odstavena už jen ve třech vchodech.

Vodohospodáři Čevaku se snažili závadu odstranit už večer, ale kvůli zaparkovaným autům se nemohli dostat k uzávěrům vody, a tak v mnohých bytech do rána netekla voda. Ráno, za asistence policie, majitelé zaparkovaných aut si přeparkovala, a tak nyní jsou bez vody už jen tři vchody panelových domů 22, 24 a 26 v ulici Fr. Ondříčka. Na parkovišti je tady přistavená cisterna s pitnou vodou.

V současné chvíli jsou bez vody už jen tři vchody panelových domů, a to číslo 22, 24 a 26 v ulici Fr. Ondříčka. Pro náhradní zásobování obyvatel těchto bytů je na parkovišti před vchodem 24 přistavena cisterna s pitnou vodou.
„Na odstranění poruchy se již intenzivně pracuje, brzy ráno začaly na místě zemní práce. Museli jsme čekat na to, až si majitelé přeparkují vozy, které stály přímo nad místem, kde je potrubí poškozené,“ uvedl vedoucí provozního střediska České Budějovice Ondřej Koupal. „Po odkrytí zeminy nad místem poruchy budeme muset vyřezat poškozenou část a nahradit novou. Předpokládáme, že práce potrvají až do dnešních večerních hodin,“ doplnil Koupal.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace