banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Blíží se premiérový ročník festivalu Lodě na vltavské vodě

 Autor: Českobudějovicko - Hlubocko

    Autor: Českobudějovicko - Hlubocko

ČESKOBUDĚJOVICKO – Větší zájem a zatraktivnění řeky Vltavy jako turistické vodní cesty je cílem některých měst, kterými řeka protéká. Hmatatelným důkazem je například chystaná dvoudenní akce s názvem Lodě na vltavské vodě, která začne v pátek 24. května a pokračuje ještě v sobotu 25. května. Týká se Českých Budějovic i Hluboké nad Vltavou.

 

Pátek bude v jihočeské metropoli vyhrazený pro odborný program zaměřený na Vltavskou vodní cestu, další vize a marketingové aktivity a vystoupí na něm například představitelé ministerstev dopravy a místního rozvoje, Povodí Vltavy, Ředitelství vodních cest, krajů i města. Druhý den je určen široké veřejnosti a přesune se přímo do přístavu v Hluboké nad Vltavou, kde se zájemci mohou zapojit do celodenního Festivalu vodní turistiky, který má podpořit Vltavskou vodní cestu mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Bohatý program začíná v 10 hodin a trvá až do večera.

Návštěvníci se mohou těšit na vyhlídkové plavby a prezentaci plavidel i hausbótů. Zajímavá bude také prohlídka hlubockého přístavu či plavební komory s odborným výkladem. Velkým lákadlem budou podle organizátorů i celodenní exhibice záchranářů, paddleboardů a flyboardů, při kterých se nebudou nudit ani děti. Zásahy na vodě předvedou zdravotníci, policisté i kynologové. Na návštěvníky čekají i projekce filmu Vltava staronová cesta a nejúspěšnějších snímků z Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace