Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hvězda Betlémská!?

    pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

    Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

  • Pletky s Vlastou

    pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

Blíží se sedmý ročník Vimperského Frňáku. Nabízí multižánrovou zábavu

VIMPERK – Další ročník multižánrového festivalu Vimperský Frňák startuje v pátek 12. července. Jeho návštěvníky čeká bohatý výběr divadelních představení, cestovatelské přednášky, koncert nebo populární Slam Poetry. Festival začíná v pátek v 16 hodin v letním kině, v případně nepřízně počasí v sálu městského kulturního střediska ve Vimperku. Sobotní program pak odstartuje ve 14 hodin.

 

„Daří se nám propojovat svět začínajících a amatérských uskupení s těmi profesionálními, dětská představení s těmi ´pro dospělé´ i alternativnější a moderní hudební styly. To činí z Frňáku multižánrovou zábavu pro všechny, kteří si chtějí užít dva červencové dny na čerstvém vzduchu a ve skvělé společnosti," popsal akci předseda pořádajícího spolku Berit Jan Švehla.

Kdo si podle něj ovšem pod tímto popisem představí přehlídku divadelních souborů, kde běží jedno představení za druhým jako na běžícím páse, je na omylu. „Festival si od začátku zakládá na pohodové a přátelské atmosféře, k čemuž prostory letního kina přímo vybízejí. Všechna představení si mohou návštěvníci užít i z lehátka v odpočinkové zóně, letmým očkem při tom sledovat své ratolesti hrající si v dětském koutku a na závěr si odnést i památku v podobě krásné fotografie," dodal Jan Švehla.

Mezi tradiční a u dětí velice oblíbený doprovodný program patří i výtvarné dílničky a samozřejmě chybět nebude dobré jídlo a pití. Pořadatelé se každý rok snaží doplnit program něčím novým, zajímavým a neokoukaným, a nejinak tomu bude i letos.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace