banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Varhanní půl maraton

    Úterý 25.6 17:00 - Soběslav, Kostel sv. Víta

    Koncert.

  • Divadlo Járy Cimrmana - Němý Bobeš

    Úterý 25.6 19:30 - Vodňany, MěKS

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Blog Zuzany Laitlové: Do nového roku

S ubíhajícími léty pozoruji, jak dobře mi je v rozhovoru se starými lidmi. V marasmu dnešního hektického času krátké setkání se vzpomínkami starších osvěží. Donutí člověka, aby se zastavil, zaposlouchal, zamyslel se. Najednou mu spousty věcí, příběhů a problémů připadají podobných těm vlastním. Kolikrát si s nimi nevěděl rady. A tady má najednou příběh i s řešením.

 

Zkusili jste se někdy zachovat podle vzpomínek starého člověka? Když ne přímo rozuzlení, aspoň pocit, že nejste sám a první a že věci mají řešení. Možná je pro někoho znovuobjevené, že nejlepší rady mu můžou i v dospělém věku dát rodiče. Třeba beze slov. Svým životem, prací i důležitým mlčením. Pokud nám život neumožní takové rady čerpat od svých nejbližších, obraťme se na jiné staré lidi. Není nic blahodárnějšího než užívat přátelství se starým moudrým člověkem.

Situace se totiž v našich životech opakují. Já vím, že pokaždé v jiné době, jiných poměrech, jiném zdraví. Ale jsou to ty stejné životy v obměněných situacích. Z pokladnice moudrosti, léty získané, rozdávají staří moudří lidé nezištně. O tom, že naše naslouchání obohatí i jejich život, není sporu a přátelství takto vzniklé dosahuje cennosti drahokamu. Tedy - ctěme otce i matku svou, ale i všechny staré lidi.

 

 
Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace