Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

    Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Divadelní komedie.

  • Život na jihočeském venkově v 19. století

    Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

    Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Blýská se na lepší časy budějovického fotbalu a hokeje?

Ilustrační foto , Autor: Jiří Řeháček

Ilustrační foto     Autor: Jiří Řeháček

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Tým kolem hokejisty Radka Bělohlava postaví prvoligový manšaft a napře síly na boj o navrácení extraligy do Budějovic. Tomuto partnerovi dala rada města přednost před HC Motor, který reprezentovali Zdeněk Caska a Jaroslav Brabec. Společnosti CB hokej 2013 pronajme město Budvar arénu. K tomu dostanou městská sportovní zařízení 800 tisíc na dovybavení arény. HC Mountfield si svůj majetek odvezl do Hradce Králové včetně kostky nad ledem.

Nová kostka by stála 5 milionů, tu město zatím pořizovat nebude. Prvoligová sezona, která budějovické hokejisty po získání licence od hradeckých Lvů čeká, bude muset vystačit s nástěnnou světelnou časomírou. Pořídit se musí i ozvučení, bruska, posilovací stroje a vybavení lékařské místnosti. To vše patřilo HC Mountfield.

Dnes večer vstoupili pravou nohou do nové sezony i fotbalisté Dynama. V Táboře měli nepokrytou radost, že hned úvod sezony v druhé lize přinesl derby tamního Táborska s Dynamem. Dost táborských fanoušků se do Budějovic vydalo a chtěli vidět potupu Dynama. Nedočkali se. I když Táborsko odehrálo dobrý zápas a ještě v poločase nebylo rozhodnuto, nakonec se prvoligová zkušenost budějovických hráčů zúročila. Poločas 0:0, konečný výsledek 2:0 - skorovali Chmelo a Lengyel!  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace