Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

  • Zámecký park v Červeném dvoře

    Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

    Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 

Boršov se chystá na zahájení trhů, návštěvníci ochutnají místní speciality

 Autor: Město Boršov nad Vltavou

    Autor: Město Boršov nad Vltavou

BORŠOV NAD VLTAVOU- Dubová alej v Boršově nad Vltavou zítra po zimní přestávce opět ožije tradičními trhy. Letos jde už o pátý ročník. Návštěvníci budou moci ochutnat domácí chléb, cukrovinky nebo si nakoupit čerstvé maso a ryby. Připraveno je i pár novinek.

 

Boršovské trhy mají dlouhou tradici. Začátek je vždy v 9 hodin a kolem 11. hodiny už prodejci balí svá stanoviště. Nahlášeno je kolem dvacítky prodejních stánků a stolků. Nechybí ani živá hudba, k nakupování bude vyhrávat harmonika. "Osmdesát procent toho, co se nabízí jsou potraviny, výhradně lokální, zbytek jsou různé věci, jako například velikonoční dekorace nebo domácí pletené zboží," přibližuje sortiment trhů starosta Boršova nad Vltavou Jan Zeman.

Lidé chodí na trhy často posnídat, posedět se známými u kávy nebo si nakoupit čerstvé suroviny na oběd. Také letos je na co se těšit a pro příchozí je připraveno několik lákadel. "U nás jsou legendární kremrole a máme tady i takové pekařství, které peče výborné chleby s přichutí Itálie, protože paní pekařka si přivezla kvásek z Kalábrie. Letos poprvé se navíc bude prodávat čerstvě pražená káva a také hovězí z Jamného od místního zemědělce," těší se starosta Zeman a dodává, že další trh v Boršově nad Vltavou proběhne v sobotu 27. dubna.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace