Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Budějovice čeká už na podzim rozšíření parkovacích zón, součástí jsou i neoblíbené retardéry

 Autor: Jana Urbanová

    Autor: Jana Urbanová

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Modré a bílé pruhy symbolizující parkovací zóny se letos rozšíří do další části Českých Budějovic. Na řadě je druhá etapa, která zahrnuje levou část Pražského předměstí. Od konce roku 2017 už zóny fungují v jedné polovině lokality. Spolu se zavedením parkovacích zón budou instalovány také neoblíbené gumové zpomalovače. Zóny začnou platit už letos na podzim.

 

Zavedení parkovacích zón sice uvolnilo parkovací místa na Pražském předměstí, auta se ale přesunula na Pražské sídliště. Teď se parkovací zóny rozšíří i tam. "Bude to od Pražské třídy západním směrem, to znamená k řece Vltavě, na jihu po ulici Husovu a na severu po ulici Průběžnou respektive Strakonickou," upřesnil náměstek českobudějovického primátora Petr Holický. Systém zón zvýhodňuje obyvatele, kteří na rok zaplatí 500 nebo 400 korun podle lokality a mohou parkovat tam, kde je volno. "Já jsem jedině ráda, že to bude i tady a klidně si zaplatím, protože když přijedu ve čtyři z práce, tak u nás před domem prostě není k hnutí. Musím říct, že to je katastrofa," hodnotí současnou situaci obyvatelka Pražského sídliště Veronika Dvořáková.

Radnice už vypsala veřejnou zakázku. "Jedná se o dopravní značení a o pouliční vybavení, v projektu jsou v několika případech i zpomalovače rychlosti, které jsou podmínkou pro úspěšné projednání celého projektu. Paralelně s tím běží soutěž na parkovací automaty," dodal náměstek Holický s tím, že termín uzavření smlouvy je v červenci až srpnu 2019. Když nenastane žádná komplikace, město chce nové parkovací zóny i s automaty spustit už na podzim.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace