banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Budějovice chtějí opravit a oživit kulturní dům Slavie, úpravy vyjdou na 400 milionů

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Spolkový a kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích dostane nový kabát a vrátí se do něj společenský život. Radnice chce řešit nejen rekonstrukci objektu z 19. století, ale i jeho přístavbu, využití a funkčnost. Souhrnné náklady město vyčíslilo na zhruba 400 milionů korun opravit. Část peněz by radnice mohla získat z fondů Evropské unie. Začátek stavebních prací je v plánu v roce 2022.

 

Vítězný návrh proměny Slavie bude město hledat formou soutěžního dialogu. V klasické architektonické soutěži se hodnotí už hotové projekty. Soutěžní dialog je oproti tomu proces, kdy projekt postupně vzniká díky spolupráci zadavatele a ateliérů oslovených odbornou firmou. "K administraci a řízení soutěže jsme vybrali pražské architektonické studio CCEA Moba. V průběhu letošního roku se pod jeho vedením budou třídit myšlenky a koncepty, s nimiž budou jednotliví soutěžící přicházet," upřesnil další postup náměstek českoudějovického primátora Juraj Thoma. Vítězný koncept a architektonický návrh bude známý na konci letošního roku nebo nejpozději na začátku roku 2020. "Soutěžní dialog je v Českých Budějovicích nevyzkoušená forma. Jdeme do něčeho podobného vůbec poprvé" dodal Thoma.

V přízemí kulturního domu Slavie teď funguje hudební klub, který má smlouvu do konce letošního června. Dominantou budovy je velký sál v prvním patře. Jeho využití je ale v současné době minimální. Pod ním je ještě identický sál s tělocvičnou. Město chce vrátit Slavii společenský věhlas. Součástí projektu k oživení kulturního domu bude i řešení jeho okolí. Změn dozná nejen letní scéna, ale i přilehlé nábřeží, kde by měl vzniknout přístup k vodě. Stavět se pak začne v letech 2022 až 2023.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace