Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tři sestry

    pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

    Koncert.

  • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

    pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Budějovice slaví 25 let od sametové revoluce

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Výstavy, představení, festivaly a koncerty. Tak bude vypadat upomínka a oslavy čtvrtstoletí od pádu komunistického režimu v jihočeské metropoli. Před minulostí bychom neměli zavírat oči, proto se ve městě koná řada akcí, které jsou ve většině případů uměleckou reminiscencí.

Program zahájila již včera výstava jihočeských fotografů, která se koná v DK Metropol. Fotky zůstanou vystaveny do 30. listopadu.

Ve čtvrtek 13. listopadu se představí v Divadle U Kapličky hra Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská v podání Divadla Komediograf.

Po celý pátek 14. listopadu bude probíhat festival svobody na školách "Díky, že můžem na český", do něhož se zapojí Gymnázium Česká a Gymnázium Jana Valeriána Jirsíka.

V kavárně Měsíc ve dne si nejen intelektuálové mohou počíst v dobovém tisku a to od 15. do 26. listopadu. V galerii Měsíc ve dne proběhne i výstava fotografií od Oldřicha Škáchy s tématikou "Osobnosti disentu".

V neděli 16. listopadu rozproudí krev v žilách koncert pro Karla Kryla v Horké Vaně.

Oslavy vyvrcholí festivalem na budějovickém náměstí, kde se 17. listopadu od půl páté představí Orchestr opery Jihočeského divadla a Josefa Fojta, který zahraje písně Karla Kryla. Na scéně se objeví ještě Katapult a Hudba Praha.

Sedmnáctým listopadem ale akce nekončí. V úterý 18. listopadu se bude v Metropolu promítat krátký film "Rok, který změnil Evropu" a snímek z Národní třídy. O víkendu 22. až 23. listopadu si zájemci ještě mohou vychutnat film Gottland v kulturním prostoru Kredance.

Více k programu se dozvíte na stránkách města.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace