Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Budějovice začaly boj s potkany

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Odborná deratizační firma zahájí v pondělí 16. září podzimní etapu monitoringu výskytu potkanů a ohniskové deratizace veřejných prostranství ve vlastnictví města České Budějovice. Práce budou zahájeny v centru města, následovat pak budou lokality Rožnov, Suché Vrbné, Krumlovské předměstí, sídliště Vltava, Máj, Šumava, Čtyři Dvory a Pražské sídliště. Zvýšená pozornost bude věnována kanalizačním přípojkám a křovinatým porostům. Návnady pro hubení potkanů budou kladeny zejména do otvorů, kde hlodavci hnízdí a standardně nejsou domácím zvířatům volně přístupné.

Podzimní etapa ohniskové deratizace probíhá od září do listopadu. V týdnu od 16. do 22. září proběhne první část podzimní etapy, kdy pracovníci firmy projdou všechna jim známá, občany nahlášená a při kontrolách nalezená místa výskytu. V říjnu a listopadu všechna místa překontrolují a deratizují. Termíny budou dohodnuty v závislosti na stav výskytu hlodavců ve městě. Běžné je, že mezi jednotlivými částmi deratizace je odstup čtyř týdnů.

„Přesto doporučujeme občanům, aby v uvedených částech města zamezili volnému a nekontrolovanému pobíhání domácích zvířat. Místa, kde budou kladeny návnady, budou označena výstrahou. Ta bude obsahovat informaci o použité návnadě a telefonní číslo, na kterém se volající dozví podrobné informace o použitém přípravku a dalším postupu při případném požití přípravku domácím zvířetem,“ dodala tisková mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace