Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Představení knihy Jitex 70

    středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

    ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

  • Pletky s Vlastou

    středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

Budějovice získaly cenu Mosty 2014 za bezbariérový atlas

Ilustrační foto , Autor: K. Snížek

Ilustrační foto     Autor: K. Snížek

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Elektronická verze Atlasu, který mapuje bezbariérově přístupná místa v Budějovicích včetně úřadů a institucí, si vysloužila výroční cenu Mosty 2014. Cena Mosty je dílem akademické malířky Jitky Wernerové a představuje spojení lidských rukou vytvářejících most a naznačuje společnou cestu k zapojování lidí se zdravotním postižením do běžného života. Letos se ceny předávaly v Brně, příští rok se tak možná stane v Českých Budějovicích. Přislíbil to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.

 

„Město už před několika lety vydalo bezbariérovou mapu, poté speciální atlas, z něhož lze zjistit, kde všude je bezbariérový přístup do různých úřadů a institucí. Forma atlasu nám umožnila zařadit do něj mapové výstupy i popis jednotlivých veřejných budov z hlediska možností  přístupu a pohybu v nich, navíc tuto formu doporučovali i sami uživatelé jako daleko praktičtější při pohybu na vozíku, než je velká mapa. Atlas je veřejnosti k dispozici zdarma v turistickém informačním centru a také v oceněné trojjazyčné elektronické podobě na webových stránkách města,“ říká náměstek primátora Martin Maršík, který cenu převzal.

Atlas popisuje více než 150 objektů z hlediska přístupu pro tělesně postižené. „Zásluhy na tomto úspěchu nese nejenom minulé vedení radnice, v tomto případě konkrétně zejména bývalá náměstkyně primátora Ivana Popelová, ale i spousta dobrovolníků, kteří se na projektu podíleli,“ konstatuje náměstek.

O získání prestižní ceny dvanáctého ročníku soutěže Mosty 2014 se ucházelo více než 80 celostátních projektů ve třech kategoriích. Budějovice bodovaly v kategorii instituce veřejné správy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace