Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

• Kavárnička

Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

Posezení pro seniory.

Budějovická euforie pokračuje, Dynamo přepisuje historii!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – To tu ještě nebylo! Fotbalisté Českých Budějovic dnes odpoledne porazili Slovácko 2:0, natáhli vítěznou sérii a vůbec poprvé v historii klubu se jim povedlo vyhrát v nejvyšší soutěži pět zápasů v řadě. Svými góly se o to postarali oba střední obránci – nejprve ve 29. minutě usměrnil svou hlavičku po rohovém kopu přesně do sítě Lukáš Havel a deset minut po přestávce jej napodobil svým prvním soutěžním gólem po návratu pod Černou věž i o poznání zkušenější kolega a kapitán mužstva Tomáš Sivok – 2:0. Co se týče výsledků v posledních kolech, mají aktuálně Jihočeši společně s první Slavií jasně nejlepší formu v celé Fortuna lize.

Momentálně se nachází svěřenci trenéra Davida Horejše se ziskem 23 bodů na osmém místě tabulky a zdá se, že by mohli skutečně přezimovat ve střední skupině, která bude po jarní části v nadstavbě bojovat o evropské poháry. Nyní ale čekají Dynamo dva velmi těžké venkovní zápasy – v pátek 22. listopadu na Spartě a v sobotu 30. listopadu v Jablonci.

SK Dynamo ČB – 1.FC Slovácko 2:0 (1:0). Branky: 29. Havel, 55. Sivok. ŽK: 3–0 (Sivok, Ledecký, Schranz). Rozhodčí: Zelinka – Moláček, Dobrovolný. Přihlíželo 3266 diváků.

Sestava Českých Budějovic: Drobný – Čolić, Havel, Sivok, Novák – Javorek, Havelka (89. Kladrubský) – Schranz, Brandner (76. Čavoš), Mršić – Ledecký (85. Táborský).