Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Budějovická Jižní tangenta dostala na budějovickém magistrátu zelenou

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Odbor dopravy a silničního hospodářství českobudějovického magistrátu vydal stavební povolení na dopravní část první etapy Jižní tangenty. Právní moci nebylo 2. srpna. Žadatelem o stavební povolení a zároveň i investorem je Jihočeský kraj.

„Jedná se o povolení výstavby části nové komunikace – budoucí silnice II/143, která povede od silnice I/3 za obcí Planá směrem na Boršov nad Vltavou, východním směrem k budoucí dálnici D3, kde bude napojena na mimoúrovňovou křižovatku dálnice D3 u Roudného. Souvisejícími stavbami jsou úpravy silnice III/00354, přiléhajících místních komunikací a stavba propojení cyklostezek do Včelné a směrem na Boršov nad Vltavou," uvedl náměstek primátora Viktor Lavička.

"Křížení nově budované komunikace Jižní tangenty, silnice III/0354 a místních komunikací je řešeno novým kruhovým objezdem před obcí Včelná. Nově bude železniční trať vedena mimo úroveň komunikací, převedení cyklistů přes kruhový objezd bude po dvou nových lávkách nad komunikací. Podél komunikace, v blízkosti stávající zástavby obce Včelná, budou vybudovány protihlukové zdi. V rámci stavby se počítá také s vybudováním nových sjezdů pro přístup k pozemkům podél stavby," dodal. 

Celková délka této stavby je 2,760 km a předpokládaná cena dopravní části je s DPH téměř 532 milionů. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace