Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Relaxační malba pro dospělé

  pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

 • Václav Neckář se skupinou Bacily

  pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Budějovičtí radní odmítli dotovat Český svaz bojovníků za svobodu

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Vzhledem ke kontroverzím, které jsou se spolkem spojené, zamítla českobudějovická rada města žádost Okresního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu o dotaci na celoroční provoz. České Budějovice se tak připojí k dalším krajským městům, která se zachovala podobně. Vedení města také svazu zrušilo dlouholetý souhlas s užíváním znaku Českých Budějovic.

 

„Osobně považuji za důležité vyslovit touto cestou nesouhlas s postoji této kontroverzní organizace. Důvodem je nejen vedení svazu včetně jeho předsedy, konfidenta veřejné bezpečnosti Jaroslava Vodičky, ale i neprůhlednost hospodaření. Vůbec se nedivím, že se za svaz stydí řada jeho členů. Vzpomeňme jen na symbolické vystoupení lidických žen z jeho řad," říká náměstek primátora Tomáš Bouzek (TOP 09).

TOP 09 dlouhodobě upozorňuje na to, že se svaz pod vedením Jaroslava Vodičky značně odkladní od svého původního smyslu a hodnot, na kterých byl založen. Předseda tohoto spolku zneužívá svou pozici k vyznamenávání bývalých komunistů a členů Národní bezpečnosti a svými projevy spolek diskredituje.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Do Evropského svazu bojovníků za totalitu - centra EU - už 40 miliard korun ročně z ČR jde, tak nevím, co kdo řeší.

  Vloženo 2.4.2019 18:31:46

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace