Kdy a kam

 • Okolím Písku - pěší výlet

  neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

  Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

 • Literární odpoledne v Heydukově památníku

  neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

  Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Budějovičtí strážníci chytili počtvrté chronického pytláka

Ilustrační foto. , Autor: Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jedenatřicetiletého pytláka rybařícího na břehu řeky přistihli českobudějovičtí strážníci během posledního měsíce již počtvrté. Tentokrát se přesunul dál po proudu řeky a vmísil se mezi rybáře, kteří však měli k chytání ryb řádné oprávnění.

 

V pátek 14. září krátce po šesté hodině večerní prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici V oblouku. Ve chvíli, kdy strážníci zamířili k břehu řeky Vltavy, spatřili muže s nahozeným rybářským prutem v řece. Když se rozhodli zkontrolovat, zda má rybář řádné oprávnění k rybolovu, muž se začal vytáčet.

Strážníkům se svěřil, že příslušné dokumenty sice vlastní, ale že je zapomněl doma. To však tvrdil i v předchozích případech. Nejenže muž žádnou rybu neulovil, ale bude mít opět potíže se zákonem. I tento případ si přičte na své konto, kterým se bude zabývat správní orgán.

Neoprávněné chytání ryb může stát jedenatřicetiletého muže z Českých Budějovic pokutu do osmi tisíc korun. Zároveň si může vysloužit i zákaz činnosti na dobu jednoho roku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace