banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Bydleli v kradeném stanu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Budějovičtí bezdomovci si oblíbili prodejnu sportovních potřeb v Českém Vrbném. Nebylo to v minulém týdnu poprvé, kdy si vybrali z venku vystavených stanů a ten prostě přemístili a ubytovali se v něm. Zloději stanů nejsou ale příliš vynalézaví v hledání místa pro kempování, a tak šli strážníci prakticky najisto. Tentokrát se rozhodl stanovat pod cizím stanem třicetiletý muž se svou devětatřicetiletou partnerkou.


Ve čtvrtek 9. května prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnosti v Českém Vrbném. O pomoc je zde požádali zaměstnanci prodejny. Ztratil se jim totiž jeden ze stanů vystavených před vchodem. Strážníkům se už o chvíli později podařilo stan vypátrat. Díky dobré místní znalosti se vydali podél řeky Vltavy. Jejich domněnka se také vzápětí potvrdila. V zeleném porostu v blízkosti řeky skutečně nalezli postavený stan odpovídající popisu. Neodstraněná cenovka upozorňovala na to, že nocležníci zde nestanují dlouho. Dokonce se v tu chvíli nacházeli uvnitř. Jak strážníci vzápětí zjistili, jednalo se o třicetiletého muže z Českých Budějovic a devětatřicetiletou ženu z Českobudějovicka.

Dvojice vzápětí strážníkům vypověděla svůj příběh. Stan jim údajně sehnal na jejich prosbu „známý" za pouhých tři sta korun. K převzetí jim ho poté uschoval v přilehlých křovinách. Že stan pochází z trestné činnosti, to třicetiletý táborník sice věděl, ale potřeba střechy nad hlavou byla silnější. Strážníci celý případ předali do rukou přivolané hlídky Policie ČR.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace