banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Relaxační malba pro dospělé

  pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

 • Václav Neckář se skupinou Bacily

  pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola měl na sjezdu ČSSD nejpůsobivější projev. Přesto zůstal druhý

HRADEC KRÁLOVÉ - Z devíti uchazečů o to, kdo vyvede sociální demokracii ze tmy zpátky na světlo, měl bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola nejpůsobivější projev, dotažený do marketingových detailů. Nechal rozdat účastníkům mimořádného sjezdu strany růžové brýle a vzápětí ztepal všechno, co stranu podle něj dovedlo tam, kde se právě nachází. Zimolův projev pravděpodobně odsunul na třetí příčku úřadujícího předsedu ČSSD Milana Chovance, přestože ten měl od krajů tři nominace na pokračování ve funkci, tedy druhý nejvyšší počet. Chovanec skončil se 116 hlasy třetí a do finálového boje o funkci předsedy už nepostoupil. Ve druhém volebním kole se utkali Jiří Zimola s místopředsedou strany Janem Hamáčkem.

 

Jiří Zimola šel do druhého kola s náskokem - v první volbě nasbíral 179 hlasů a Hamáček jen 155. Jenže delegáti se nakonec v tajné volbě přiklonili k Janu Hamáčkovi. Ten získal ve druhém kole 272 hlasů a Jiří Zimola 224. Vítěz dal hned vzápětí najevo, že by Jiřího Zimolu uvítal na postu prvního místopředsedy strany. 

Pokud jde o směr - oba muži, jak Hamáček, tak Zimola, nejsou nakloněni pokorné práci v opozici, po které někteří oponenti volali, a chtějí se i přes minulý výprask od voličů podílet s ANO na moci. Proti tomu brojil naopak Chovanec.

Jihočeský exhejtman Zimola v pátek před dnešním mimořádným sjezdem ČSSD zveřejnil zprávu od policie, kterou si vyžádal podle zákona 106 o svobodném přístupu k informacím dne 7. února. Policie mu 14. února sdělila, že vyšetřování kauzy výstavby rekreačních domů na Lipně na pozemcích bývalého předsedy představenstva holdingu Jihočeské nemocnice Martina Bláhy, který pobíral v krajské společnosti mimořádně vysoké odměny, je založeno ad acta s tím, že nebyl spáchán trestný čin. Tento triumf vyhodil Jiří Zimola na stůl těsně před sjezdem, ale na vítězství to nestačilo. Byl očividně zklamaný.  

Diskuse k článku - 20 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • Honza 

  Reagovat

   

  Kam může jít Česká Republika když volíme zloděje, podvodníky a STB. Všichni nadávají a je volí ( Babiše, Zimolu) . Prostě jsme banánové republika!

  Vloženo 20.2.2018 16:34:42

 • Daniel 

  Reagovat

   

  Jediným správným názorem na sjezdu těch zlodějů byl ten,že ČSSD by se měla rozpustit.Zimola by se mohl věnovat chalupaření.

  Vloženo 19.2.2018 17:30:37

 • jakobín 

  Reagovat

   

  Je zvláštní, že většině Čechů nevadí trestně stíhaný komunista a spolupracovník StB. To ukazuje na to, že jsou to buď samí komunisti a spolupracovníci StB nebo zadlužená příživnická chátra.

  Vloženo 19.2.2018 11:34:26

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   To víš že jo Jakobíne tak nějak to bude. Jedni zázračně zbohatli a ty druhý jsou chudý a zadlužený. Co jsme si vycinkali klíčema na náměstích to máme. A teď nám ještě bude Zimola vysvětlovat, že člověk, kterýho policie podezírá z trestné činnosti a Evropa taky, vůbec ale vůbec nevadí jako premiér. Hnus.

   Vloženo 19.2.2018 13:21:48

  • kabelka 

   Reagovat

    

   Mít Slováka, komunistu a spolupracovníka StB za ministerského předsedu, to dokáží jen blbí Češi

   Vloženo 19.2.2018 17:07:01

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Přesně tak! Blbý Češi! Ještě se od revoluce nenaučili nazývat věci nepravdivě! Jak může někdo říct, že v Letech byl pracovní tábor pro Romy???!!! Takovou pravdu může vyřknout jenom trouba! Jen nechápu, proč tohle všechno takhle je? Asi nějaká forma kapitalismu nebo co? :-)

    Vloženo 20.2.2018 14:40:14

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Hm. Co se jsme se nenaučili to koukám už víš. Ale ty se zkus podívat na pravidla pravopisu. Podle těch hrubek budeš asi taky někde z dálného východu.

     Vloženo 20.2.2018 14:44:14

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Pardon. Blbí Češi. Je to divný, jiný názor na věc a hned je z východu nebo komunista. To nebude o kapitalismu, to bude o rádobydemokracii :-)

      Vloženo 20.2.2018 15:07:27

    • libuna 

     Reagovat

      

     Je to forma kapitalismu v podání komunistů. Majetek, který v roce 1948 znárodnili si v roce 1989 rozebrali mezi sebou do soukromých rukou. Komunisté jsou vrazi, lháři, podvodníci a zloději par excelence.

     Vloženo 21.2.2018 08:16:07

 • hanus 

  Reagovat

   

  Jo, kecat oni umějí, v tom jsou všichni komunisti a socani mistři světa, horší je to s jejich skutky a prací.

  Vloženo 19.2.2018 11:29:58

 • Petr 

  Reagovat

   

  To je komentář, osobní názor nebo reportáž ? Prostě je třeba některým kruhům neustále podkuřovat.

  Lhář a podrazák z Lán ale pořád zůstane lhářem a podrazákem.

  Vloženo 19.2.2018 09:14:42

  • Anina 

   Reagovat

    

   Mně to tak teda nepřijde že by tady Zimolu vynášeli do nebes.

   Vloženo 19.2.2018 16:33:05

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace