Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Zavřete oči, swing přichází

    pondělí 17.6 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Písňová retro vzpomínka.

  • Mallory

    pondělí 17.6 14:30 - Písek, Knihovna

    Probační a mediační služba vás srdečně zve na promítání dokumentárního snímku Mallory (2015) režisérky Heleny Třeštíkové a následnou debatu s hlavní hrdinkou a dalšími aktéry na téma životního uklouznutí, možnosti změny a druhé šance. Vstup na film i debatu zdarma.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Cehnice slavily. Jsou jihočeskou Vesnicí roku 2016

CEHNICE – V Cehnicích na Strakonicku v pátek oslavili vítězství v soutěži o nejkrásnější jihočeskou vesnici. Porota ocenila především bohatý společenský život, udržování tradic a zavádění nových i významné využívání dotací.

Vesnice v soutěži byly hodnoceny podle různých kritérií, roli hrál jejich vztah k přírodě a ke krajině, úroveň aktivity občanů, občanská vybavenost, společenský život a další. Cehnice se staly krajským vítězem, získaly Zlatou stuhu. Kromě vyznamenání to pro obec znamená také finanční injekci ve výši půl milionu korun. Jak s penězi naloží, už má starostka Helena Sosnová jasno. „Budujeme právě vývařovnu a finanční odměna od kraje ve výši půl milionu se tak bude hodit,“ plánovala starostka, pro kterou je vítězství v soutěži velký úspěch. „Podařilo se nám ukázat komisi, jak zde žijeme a co se nám za poslední dobu podařilo. Pyšní jsme zejména na naši školu a její okolí a fungování našich občanských sdružení,“ uvedla starostka s tím, že slavnostní odpoledne je věnováno hlavně obyvatelům obce. „Rozhodli jsme se, že na oslavu našeho vítězství si dnes uspořádáme takový malý letní ples,“ usmála se starostka.

Vítězstvím v krajském kole Cehnice postupují do celostátního finále, kde se utkají s dalšími dvanácti krajskými vítězi. Cehnice se soutěže o vesnici roku účastní pravidelně, v roce 2013 získaly Zelenou stuhu v Jihočeském kraji. Ta se uděluje za péči o zeleň a životní prostředí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace