Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Country tancování

  středa 20.11 10:00 - Písek, KD

 • Géniové světové hudby v klavírních proměnách

  středa 20.11 19:00 - Písek, Trojice

  Jiří Pazour – skladatel, koncertní klavírní improvizátor a pedagog Pražské konzervatoře.

Zobrazit všechny události
 

České Budějovice oprášily jednání o stavbě nové sportovní haly

ČESKÉ BUDĚJOVICE – O stavbě nové sportovní haly v českých Budějovicích ve středu 22. března večer diskutovali představitelé zastupitelských klubů města. Na schůzku přišli zástupci Hnutí Občané pro Budějovice, ANO, KSČM a později se připojila ČSSD. „Zástupci ostatních klubů na schůzku nedorazili. Projektová dokumentace včetně stavebního povolení by měla být podle představ koalice městu darována volejbalovým klubem VK Jihostroj. Na setkání jsme dokumentaci viděli v rozpracovanosti mezi studií a dokumentací pro územní řízení,“ zmínil bývalý primátor Juraj Thoma. Ten byl u jednání o sportovní hale už v roce 2013, kdy klub HOPB prosadil architektonickou soutěž na stavbu. Tehdejší opozice ale vítězný návrh zablokovala, což Juraj Thoma považuje za promarnění příležitosti mít už teď ve městě plně funkční, moderní halu.

 Podle prezentace, se kterou se zastupitelé na středeční schůzce seznámili, dostane město v konečné etapě dokumentaci pro polyfunkční halu s hlavní a vedlejší hrací plochou, s kapacitou přibližně dva tisíce diváků v hlavní hale. Půjde o novostavbu. „O ceně se nehovořilo, ale dá se očekávat, že finanční požadavky se objeví v rozpočtu na rok 2018, který bude zastupitelstvo projednávat na konci tohoto roku. Harmonogram vlastních stavebních prací počítá s odstraněním současné haly v polovině roku 2018,“ dodal Juraj Thoma. Na jednání ve středu také zaznělo, že se studií bude zabývat sportovní komise. „A já jsem navrhl, aby s projektem bylo seznámeno formou prezentace celé zastupitelstvo, což  považuji za naprosto nezbytné,“ dodal zastupitel Thoma. Náměstek primátora František Konečný (ANO) potvrdil, že jednání sportovní komise proběhne už příští týden. „A v první polovině dubna lze předpokládat pracovní jednání zastupitelstva města za účasti veřejnosti a medií. Zde bude představena koncepce multifunkční haly,“ uvedl František Konečný.

 Zastupitel Tomáš Bouzek (TOP 09) se schůzky nezúčastnil kvůli pracovnímu jednání ohledně krajského zastupitelstva. Co se týče stavby, nesouhlasí s tím, že město chce převzít už hotovou dokumentaci. „Náměstkovi Konečnému jsem už loni sdělil svůj kritický postoj vůči tomuto převzetí. Omezuje to rozhodování města o podobě haly a jejích parametrech. Předurčuje to vlastnosti stavby důležité pro výběr zhotovitele stavby. Může to být v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Stručný právní rozbor, který si město udělalo, to nevylučuje. Je obecný a nechává si v tomto směru zadní vrátka,“ upozornil Tomáš Bouzek. Připomněl, že podobnou nabídku měla za primátora Thomy i rada města, ve které tenkrát také byl, a právník takové jednání tehdy označil za nezákonné.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Pavel 

  Reagovat

   

  A co s původní architektonickou soutěží na sportovní halu, ta byla vinou města zkažená, návrh z prvního místa porotci znali již před soutěží a nyní se snaží vyber projektu zase obejít jeho darováním? Absolutně netransparentní jednání.

  Vloženo 11.8.2017 16:32:29

 • Volf Gang 

  Reagovat

   

  Než novou sportovní halu pro v podstatě úzkou skupinu lidí, tak to raději aqua centrum, které využije nepoměrně víc lidí a v CB citelně chybí.
  Kdyby zde nebyla žádná sportovní hala, tak neřeknu ani popel...

  Vloženo 25.3.2017 13:20:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace