Kdy a kam

  • Hudební sklepy

    pátek 22.3 19:30 - Milevsko, Galerie M

  • Malina Brothers

    pátek 22.3 20:00 - Týn nad Vltavou, MDK Sokolovna

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

České Budějovice rozdělí 1,6 milionu projektům na ochranu přírody

Ilustrační foto , Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto     Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Částku 1,6 milionu korun vyčlenilo letos město na aktivity určené k ochraně životního prostředí. „Už minulému vedení se podařilo navýšit rozpočet a zdvojnásobit tak loňských 800 tisíc korun,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec. Upřesnil, že žadatelé o dotaci mohou podávat své projekty až do 100 tisíc korun, původně to šlo jen u těch do 50 tisíc. „Podmínkou je, že vše bude provázáno na ekologickou výchovu či osvětu pro veřejnost. Pokud dotace podpoří například včelaření, bude úkolem včelaře uspořádat nějakou akci pro občany a přiblížit tento zajímavý a prospěšný obor,“ dodal náměstek. Termín uzávěrky příjmu žádostí je 4. února.

 

Oprávněnými žadateli mohou být nepodnikatelské i podnikatelské subjekty. Cílem dotačního programu je oslovit občany města všech věkových kategorií tak, aby získali kladný postoj k ochraně přírody. Nejde jen o ochranu životního prostředí, ale také živočichů žijících v blízkosti lidí (obojživelníci, ptáci, motýli...) včetně podpory chovu včel na Českobudějovicku se související osvětou pro širokou veřejnost.

Vhodné jsou i následující aktivity rozvoje dané oblasti: připravovat a pořádat akce jako jsou oslavy různých svátků Země, výlety za přírodou, soutěže o životním prostředí, naučné stezky (včetně údržby stávajících stezek), výukové programy, akce na záchranu živočichů (např. obojživelníků, včel, ryb) anebo výchovné pobyty v přírodě, poradenství pro obyvatele, besedy s občany, vydávání tiskovin s tématikou ochrany přírody a zvířat (omalovánky, pohádky, říkanky).

Také práce v přírodních zahradách, zájmové kroužky dětí, mládeže i dospělých. Dále třeba aktivity podnikané včelaři k obnově chovů včel (zahrnuje obnovu a modernizaci včelařského vybavení) a také podpora vhodné výsadby pastvy včel nebo péče o vzácné přírodní lokality ve správním obvodu Českých Budějovic a podobné aktivity.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace