Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Nadační koncert

  pondělí 20.5 19:30 - Volyně, Pošumavská tržnice

  Hrají učitelé ZUŠ.

 • Návrat do hotelu Blackout

  pondělí 20.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Českobudějovická úpravna vody se dočkala investice pro bezpečnější provoz

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Úpravna vody, která je majetkem města České Budějovice, byla postavena jako záložní zdroj pitné vody. V provozu je už jedenáctým rokem a vodou zásobuje čtvrtinu obyvatel krajské metropole. Kromě pravidelné údržby a oprav, tam byla letos realizována milionová městská investice.

 

„Tu představuje instalace zařízení na dávkování chlornanu sodného a manganistanu draselného pro zvýšení bezpečnosti provozu a zabezpečenosti kvality vody," vysvětluje náměstek primátora Petr Holický. Voda se do úpravny čerpá ze dvou nedalekých podzemních vrtů v Budějovické pánvi. Každý je hluboký okolo tří set metrů. Její výrobní kapacita v běžném provozu je 50 litrů za vteřinu, v případě potřeby to však může být až 80 litrů.

„Voda, kterou získáváme z Budějovické pánve je velmi kvalitní, na úpravně z ní pouze odstraňujeme železo a mangan pomocí dávkování vápenného mléka a dále provzdušněním, usazováním a dvoustupňovou filtrací. Desinfikujeme ji minimálním množstvím chloru," doplnil Jiří Lipold, technický ředitel společnosti Čevak. Upravená voda je tlačena čerpadly potrubím profilu 400 milimetrů v délce pět kilometrů do vodojemu Hosín, ze kterého gravitačně přitéká do vodovodní sítě Českých Budějovic.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace