banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Českobudějovické výstaviště žilo Bambifestem a armádní technikou

 Autor: Jana Urbanová

    Autor: Jana Urbanová

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Výstaviště patřilo po celý pátek a sobotu dětem. Mohly si tu užít hned dvě akce. A to Bambifest, který pořádala Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje a pak také Dětský den s Armádou České republiky. Na nejmenší čekala hudební vystoupení, pohádky, soutěže, lezecká stěna, elektrokoloběžky, střelba z luku, zorbingové koule nebo malování na obličej. Armáda pak vše doplnila svojí technikou. Děti si mohly prohlédnout Pandury nebo minový vrhač.

 

Bambifest začal na českobudějovickém výstavišti v pátek. Mottem letošního ročníku bylo 80. výročí Rychlých šípů. Na pódiu vystoupil například zpěvák Vojta Drahokoupil nebo Matyáš Cahák. Stánky s nejrůznějším zbožím nebo atrakcemi zaplnily plochu výstaviště od hlavní brány z Husovy ulice až k pavilonu Z, kde na děti čekala malá pouť. Se synem se z Českého Krumlova přijela podívat i Eva Sýkorová. "Vyzkoušel si elektrokoloběžky, skákal přes překážky, byli jsme také na lezecké stěně, ale největší radost měl jako správný chlap z vojáků. U Panduru jsme strávili asi půl hodiny a nemohla jsem ho dostat dolů," usmívá se paní Eva.

V jednom ze stanovišť si děti mohly vyzkoušet i první pomoc. Ne všichni ale věděli, jak na to. "Například místo hrudníku stlačují břicho, při tom dýchání z úst do úst se musí zaklánět hlava, což lidé často nedělají. Je to o hlavně přemoci se a jít do toho," popsala nejčastější chyby dobrovolnice Českého červeného kříže Karolína Kudláková.

Dvoudenní program ve stáncích na výstavišti pro děti připravilo 36 organizací, které pracují s dětmi a mládeží.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace