Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční koncert sborů

    Čtvrtek 12.12 18:00 - ZUŠ, Dačice

    Koncert dětských pěveckých sborů.

  • Anna K. - Akusticky 2019

    Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Českobudějovický dopravní podnik otevře své brány, návštěvníkům ukáže historii i budoucnost přepravy cestujících

 Autor: Dopravní podnik města České Budějovice

    Autor: Dopravní podnik města České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovický dopravní podnik nachystal na tuto sobotu Den otevřených dveří. Odehrávat se bude na obou vozovnách. Příchozí se mohou od 10 do 16 hodin těšit na bohatý program. Uvidí historické i moderní autobusy, prezentaci hasičů, záchranné služby i policie a pro nejmenší jsou připravené animované expozice. Návštěvníky bude mezi vozovnami zdarma převážet kyvadlová doprava.

 

Dopravní podnik si právě v sobotu 15. června na den přesně připomene 110 let od doby, kdy do českobudějovických ulic vyjela první tramvaj. Od začátku června proto všechny autobusy i trolejbusy zdobí vlajky se symboly města České Budějovice a také logem oslav 110 let.

Slavnostní zahájení Dne otevřených dveří proběhne v autobusovém depu v Novohradské ulici od 10 hodin za účasti primátora města Jiřího Svobody a také herce a moderátora, milovníka historických autobusů Václava Kopty. V depu si návštěvníci budou moci prohlédnout historické i moderní autobusy, projít si prostory opraven nebo si užít doprovodný program, který zajistily složky IZS, Zoo Hluboká nad Vltavou a Letiště České Budějovice. Děti pak mohou navštívit expozici filmového festivalu Anifilm. Samozřejmostí je i občerstvení.

Trolejbusový areál v Horní ulici pak v rámci Dne otevřených dveří nabídne zájemcům technické novinky v oblasti ekologické dopravy, například nové elektrobusy Škoda 29 BB. K vidění bude také historie a svojí techniku navíc představí společnosti, které zajišťují veřejné osvětlení a parkovací službu. Zajímavostí je chystaná expozice z Českých Velenic, která nabídne historickou repliku trolejbusu Mercédes Stoll Gmünd 1907, který vše před 110 lety v Budějovicích odstartoval.

V poledne dopravní podnik vypraví z autobusového i trolejbusového depa takzvanou spanilou jízdu historickými i moderními vozy. Mají ale omezenou kapacitu a proto při vstupu do vozů dostane každý místenku.

Mezi oběma vozovnami bude po celý den jezdit kyvadlová doprava s odjezdy po půl hodině. Návštěvníci se tak nemusí obávat, že si nestihnou vše prohlédnout.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace