banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

    neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

    Pohádka

  • Lollipopz - Tábor

    neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

    Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Českobudějovičtí strážníci sbírali použité jehly, našli jich víc než loni

akce Jehla v Českých Budějovicích , Autor: Jana Urbanová

akce Jehla v Českých Budějovicích     Autor: Jana Urbanová

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Českobudějovičtí strážníci se v úterý vydali do terénu, aby po krajském městě posbírali použité injekční stříkačky. Procházeli osvědčené lokality jako jsou parky, dětská hřiště i odpočinkové zóny. Loni strážníci na různých místech Budějovic našli celkem 18 použitých injekčních stříkaček. Letos to bylo o něco více.

 

Akce Jehla probíhala na rizikových místech na území města od dnešního rána až do čtvrté hodiny odpolední. "Nejvíc infekčního materiálu nacházíme na starém nákladovém nádradží, to je asi nejznámější lokalita, kde ty stříkačky jsou, nicméně najdou se po celých Českých Budějovicích. Říká se, že jsou i na dětských hřištích, ale tam jich je minimum," vyvrací mluvčí strážníků David Štýfal jeden rozšířený mýtus. Během celodenní akce nakonec strážníci v krajském městě sesbírali 25 použitých injekčních stříkaček. Do terénu ale vyrážejí na sběr použitých jehel celoročně. 

Každý, kdo na infekční materiál narazí by měl uvědomit městskou policii na lince 156. "Zpravidla by lidé na stříkačku neměli vůbec sahat a vždy zavolat městskou policii. Strážníci na místo přijedou, seberou ji a odborně zlikvidují," radí mluvčí českobudějovických strážníků Štýfal.

Ve dnech 4. a 5. 4. proběhla pravidelná preventivní akce Jehla také ve Strakonicích. Strážníci společně s asistenty prevence kriminality zkontrolovali během dvou dnů více než dvacet dětských hřišť a pískovišť. Všechna hřiště byla v pořádku, bez nálezu ani jediné stříkačky.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace