Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Chcete vědět, jak vznikl vesmír? Jděte na výstavu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Ve středu začíná na výstavišti unikátní interaktivní výstava Accelerating Science, která k nám doputovala ze švýcarského CERNu. Hledáte-li odpovědi na otázky po vzniku vesmíru, nebo přemýšlíte, co je vlastně hmota, tato výstava vám může dát odpovědi. Ale zodpoví i jednodušší otázky, třeba jak funguje mobil, navigace nebo mikrovlnka.

Výstava se zabývá vznikem, vývojem a záhadami vesmíru nebo mikroskopickým světem částic a je určena pro všechny zájemce napříč generacemi. V  multimediálním prostoru může každý nahlédnout do tajemného světa částic, v mlžné komoře si v reálném čase prohlédnout stopy kosmického záření. Také se seznámíte  s nejvýznamnějšími objevy a dozvíte se, jak se na těchto úspěších podílejí čeští vědci a technici.

Samotná expozice bude obohacena o doprovodný program, který zahrnuje cyklus odborných přednášek. K vidění také budou zajímavé exponáty propůjčené vědeckými institucemi.

O výstavu je mimořádný zájem ze strany škol, téměř všechny termíny na září a velká většina na říjen už je rezervována. „Zájem škol o výstavu mne nepřekvapuje, činnost laboratoří CERN je i díky médiím dostatečně známa a zde mají žáci jedinečnou možnost seznámit se s ní ještě blíže. Byl bych ale moc rád, kdyby si na výstavu našla cestu také veřejnost,“ uvedl ředitel Ústavu částicové a jaderné fyziky MFF UK Jiří Dolejší.

Výstava se v jižních Čechách zastavila na čtyři měsíce při své pouti Evropou, končí tu 10. ledna. Vstup na výstavu je zdarma. Termíny pro návštěvu větších skupin je potřeba rezervovat na stránkách výstavy www.vystavacern.cz, kde je možné najít i další informace.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace