banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Den s Lesy ČR

    neděle 15.9 13:00 až 16:00 - Helfenburk, začátek na parkovišti

    Soutěže pro děti, dovednostní soutěže, opékání špekáčků.

  • O pejskovi a kočičce - činoherní pohádka

    neděle 15.9 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 

Chelčice Jihočeskou vesnicí roku

 Autor: stránky obce

    Autor: stránky obce

JIŽNÍ ČECHY – Letošní celorepubliková soutěž Vesnice roku má svého vítěze. Je jím Vysoké Pole ze Zlínska. V krajské soutěži to jsou Chelčice ze Strakonicka. Druhé místo v 19. ročníku soutěže obsadily Strunkovice nad Blanicí z Prachaticka a třetí stupínek patří Hajanům ze Strakonicka. O titul Vesnice roku v Jihočeském kraji 2013 se ucházelo celkem 36 obcí, tedy o pět více, než v loňském roce.

Mnoho vesnic se i letos snažily, aby zaujaly, například z Písecka to byly Kluky, Bernartice nebo Skály. Cílem soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňování programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova. Soutěže se mohou zúčastnit ty obce, které mají vesnický charakter, které mají maximálně 6200 obyvatel a které mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu.

Už podruhé vyhrály krajské kolo Vesnice roku Chelčice. Získali tím zlatou stuhu a odměnu půl milionu korun. Za odměnu v roce 2000 vybudovali na návsi nové čekárny. “Po třinácti letech jsme opět dosáhli, při své druhé účasti v soutěži, na titul Jihočeská Vesnice roku. Gratuluji a děkuji touto cestou všem spoluobčanům k tomuto výraznému a historickému úspěchu a přeji nám všem vydařenou oslavu, kterou budeme pořádat ve čtvrtek 22. srpna 2013,“ rozradostněně sdělil Jiří Iral starosta obce

Před rokem získaly zlatou stuhu Řepice, bílou Pištín, zelenou Kestřany a oranžovou Kučeř. Navíc vítězem osmnáctého ročníku a nositelem titulu Vesnice roku 2012 se stala jihočeská Řepice (v roce 2007 byla oceněna bílou stuhou za práci s mládeží a o rok později ocenění modrou za společenský život).  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace