banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Chřipkových onemocnění bude přibývat, epidemie však zatím nehrozí

JIŽNÍ ČECHY – Podle dat Krajské hygienické stanice připadá k 5. týdnu v jižních Čechách 1273 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Jde o zhruba 16% nárůst oproti předchozímu týdnu. Epidemie chřipky ale zatím bezprostředně nehrozí, ta je od 1500 nemocných.

 

Epidemický výskyt chřipky je zatím ve Zlínském a Severomoravském kraji, jak potvrdila z Krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková. „Epidemie z těchto krajů k nám pravděpodobně jednou dorazí. K vzestupu onemocnění nejspíše dojde, přesná čísla za další týden zatím nemáme,“ uvedla Luňáčková. Zeslabit nárůst nemocných mohou jarní prázdniny, které jsou každý týden v jiném okresu. Na jihu Čech tento týden končí prázdniny na Písecku, další týden od 15. února budou na Táborsku, Strakonicku a Prachaticku.

V tuto chvíli je zaznamenána nejvyšší nemocnost na jihu Čech u malých dětí do pěti let a u dětí od šesti do čtrnácti let. Velmi dobré výsledky mají dospělí od 25 do 59 let a lidé nad 60 let. Celorepublikově jsou hlášena čtyři úmrtí a přes třicet vážných průběhů onemocnění.

Vzhledem k nárůstu chřipkových onemocnění se rozhodla nejprve českobudějovická nemocnice zakázat návštěvy od 8. února a od středy 10. února se uzavřela veřejnosti jindřichohradecká nemocnice.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace