banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Znouzecnost u Stánku!

    středa 24.7 20:00 - Tábor, Stánek - Žižkovo náměstí

    Koncert.

  • Začarovaný les

    středa 24.7 18:00 - Písek, Palackého sady

    Loutkové představení.

Zobrazit všechny události
 

Cigarety zdražují. Mění se zvyklosti kuřáků?

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY – Ceny cigaret v uplynulých týdnech opět rostou. Většina značek zdražuje přibližně o pět korun, některé ale až o sedm korun za krabičku. Cigarety zdražují kvůli zvýšení spotřební daně u tabákových výrobků podle požadavků Evropské unie, které bylo schválené v prosinci. Zásoby s levnější daní se musí prodat do konce února.

 

Prodejci cigaret se nyní denně potýkají s nespokojeností zákazníků. „Lidi docela nadávají. Cigaret se prodává míň, ale obecně začátek roku bývá horší, co se týče prodeje. Nyní je navíc hodně lidí mimo město kvůli prázdninám, takže ještě nemůžeme říct, jestli je na vině jen zdražování cigaret,“ řekla písecká trafikantka Darina Gajovská. Dodala, že lidé přecházejí k levnějším značkám a také tolik nenakupují po kartonech. „Dřív koupili celý karton, teď ho třeba nekoupí. Taky někteří přecházejí k vlastnímu balení cigaret. Myslím si ale, že to je přechodná záležitost. Brzy se zase vrátí ke svým dřívějším zvyklostem,“ uvedla Darina Gajovská. Obdobně hovořili i další trafikanti. „Zákazníci brblají, že je to drahé. Kupují teď více levnější značky, někteří z nich říkají, že je to poslední krabička. Moc tomu ale nevěřím, myslím si, že většina z nich stejně kouřit nepřestane,“ podotkla další trafikantka, Radomíra Chudobová.

A opravdu nemůže některé kuřáky odradit zvyšování cen? „Já jsem dřív kouřila, kvůli těhotenství jsem ale přestala. Teď bych si možná i zapálila, ale opravdu mě odrazují vysoké ceny cigaret. Když už jsem to vydržela tak dlouho, teď se mi nechce utrácet právě za cigarety. Ty ceny jsou skutečně vysoké,“ řekla jedna bývalá kuřačka, která si nepřála uvést své jméno.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace