Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Čistička v Budějovicích otvírá své dveře veřejnosti

Do čistírny přitéká voda nejen z krajského města. , Autor: Archiv

Do čistírny přitéká voda nejen z krajského města.     Autor: Archiv

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ještě jednu prohlídku čistírny odpadních vod v Českých Budějovicích stihnou zájemci, kteří se rozhodnou využít Dne otevřených dveří. Pracovníci ho přichystali u příležitosti Světového dne vody. Pro dopravu lze využít autobusy, které vyjíždějí z Mariánského náměstí. Poslední odjíždí v 14 hodin.

 

„Návštěvníci čistírny budou mít možnost projít se naučnou stezkou charakterizující nejdůležitější činnosti procesu čištění odpadní vody. Naši pracovníci prohlídku doplní odborným výkladem,“ uvedla mluvčí společnosti ČEVAK Jitka Kramářová.

Do čistírny přitékají odpadní vody nejen z Českých Budějovic, ale i z okolních osmnácti obcí, jako je například Rudolfov, Hosín, Borek, Dobrá Voda nebo Srubec.

Čistírna zpracovává i odpadní vody z celé řady průmyslových podniků. Denně na ni přiteče v průměru 34 tisíc metrů krychlových odpadní vody, což je v přepočtu 400 litrů za vteřinu.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace