Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Krampus

    sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

  • Adventní koncert k 200. výročí narození Františka Gregory

    sobota 14.12 17:00 - Písek, Kostel Narození Panny Marie

Zobrazit všechny události
 

Cyklista na Šumavě zkolaboval, letěl k němu vrtulník

Ilustrační foto , Autor: HZS

Ilustrační foto     Autor: HZS

BLIŽŠÍ LHOTA - Pětačtyřicetiletý cykloturista z Rakouska na horském kole dnes dopoledne zřejmě vysílením zkolaboval na stezce mezi Bližší Lhotou a Schwarzenberským kanálem. Muž upadl do bezvědomí, jeho kamarádi zavolali záchrannou službu.

Budějovický dispečink zdravotnické záchranné služby požádal o pomoc Horskou službu z Kramolína. "Jakmile jsme se dostali na místo a zjistili stav cyklisty, napojili jsme ho na automatický externí defibrilátor. Po vyhodnocení jsme muži dali jeden výboj, druhý nám ovšem přístroj nedoporučil. Pokračovali jsme proto v resuscitaci masáží srdce," popsal Václav Cypro mladší z Horské služby Šumava. Mezitím dorazil vrtulník budějovické Letecké záchranné služby a pacienta si převzal. Po dlouhých minutách se podařilo obnovit srdeční činnost a pacient byl transportován na ARO Nemocnice v Českých Budějovicích. "Na Šumavě je nyní dost dusné teplé počasí, které zrovna nepřeje těžkým a dlouhým cyklistickým túrám," varoval Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace