Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

  středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

 • Toulky za poznáním Severní Korea

  středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Další část D3 se otevře už za pár dní, řidiči se projedou z Bošilce do Ševětína

Ilustrační foto , Autor: Jihočeský kraj

Ilustrační foto     Autor: Jihočeský kraj

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dobrá zpráva pro jihočeské řidiče. Ředitelství silnic a dálnic oznámilo, kdy zprovozní další část dálnice D3. Úsek Bošilec-Ševětín čeká slavnostní otevření za účasti nového ministra dopravy Vladimíra Kremlíka už 24. června. Osmikilometrová část se staví od začátku roku 2016. Náklady na výstavbu se vyšplhaly na 1,2 miliardy korun.


Zatím poslední jihočeský úsek D3 Veselí nad Lužnicí-Bošilec dlouhý přibližně 5 kilometrů otevřelo ŘSD v říjnu 2017. Na jaře začala stavba obchvatu Českých Budějovic, který bude součástí D3 a hotový má být v září 2022. Tvoří ho část Hodějovice-Třebonín a dlouhý úsek Úsilné-Staré Hodějovice. Na obou úsecích v těchto dnech proběhla kontrola a firmy pracují podle harmonogramu.

Jihočeská část dálnice D3 by měla být k hranicím s Rakouskem hotová do roku 2024.

 

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • petr 

  Reagovat

   

  Tak na jihu se aspoň staví, ale D3 na Prahu nebude asi ani za 15 let. Aktivisté brání všem plánům na stavbu této části dálnice. To je pak těžký

  Vloženo 14.6.2019 14:40:58

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Je jedno řešení. Nestavět dálnici od Mezna směrem na Prahu (což se ostatně děje), ale poctivě čekat a čekat (což se ostatně děje) až se Praha rozroste směrem na jih (což se ostatně děje), pak se časem Praha přiblíží k Táboru, ten se stane předměstím Prahy a tak dálnice bude do Prahy hotová. ............. Fikce či realita?????

   Vloženo 15.6.2019 10:54:45

 • PITRALON 

  Reagovat

   

  Karle naprostý souhlas..to co se děje na naší straně je opavdu k pláči..úseky se tu s obří slávou otevírají po pár kilometrech..U dynína to budeme svádět na podloží a moc rašeliny..ale stačí se podívat s jakým nasazením se tam a na dalších úsecích pracuje..Vše prakticky na rovině..Pár mostů atd..nehledě na to že tenhle úsek je už z větší části hotovej už pár měsíců..Další část od švětína na borek bude hotový v březnu 2020...co tam proboha takovou dobu budou dělat, když je to praktický jen o novém povrchu?? Náročnější celý nový půlprofil je hotový a na starém je už většina mostů hotová...Je to o přístupu a nasazení..jezdím okolo několikrát do týdne a kolikrát je v nasazení minimum lidí a techniky...nikdy ani to ne a vodpoledních hodinách mrtvo...přitom je krásně a dlouho vidět...Věřim že kdyby se chtělo tak i tenhle úsek musí v létě otevřít..ale v březnu 2020?? to je vtip!!

  Vloženo 13.6.2019 23:17:43

  • Roman 

   Reagovat

    

   Souhlas. Jezdím tudy prakticky denně, a pohybujících strojů a lidí není více než prstů na jedné ruce. Po 15 hod už tam nevidíte nikoho. A když to tam takhle v tomto stavu vídáte týdny, měsíce a roky, tak si říkáte, kde je problém.

   Vloženo 14.6.2019 07:20:14

 • niku.wes 

  Reagovat

   

  pane Karle, podzemní i povrchová voda, nestabilní podloží, přemostění a příjezdy k obcím...

  Vloženo 13.6.2019 20:40:56

  • Karel 

   Reagovat

    

   Jel jste někdy po nové rakouské dálnici (S10) z Freistadtu do Linze? Samý kopec, spousta tunelů, které v rámci možností minimalizují dopad dopravy (převážně české) na okolní obydlí a zábor zemědělské půdy. Např. tunel Neumarkt pod celou obcí Neumarkt im Mühlkreis.
   Nová a hezká odpočívadla včetně WC z nerezu a sprch (budka na mince), na dálnici luxusní a tichý asfaltový povrch. Vše dokončeno asi před dvěma lety.
   Úsek Freistadt – Dolní Dvořiště pozastaven z důvodů absolutní nečinnosti české strany.

   Vloženo 13.6.2019 22:09:08

 • Karel 

  Reagovat

   

  8 km dálnice za 4 roky a prakticky rovina na poli. To je vskutku heroický výkon odpovídající bolševickému skanzenu, který u nás vládne.

  Vloženo 13.6.2019 18:55:29

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace