Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Demoliční derby se vrací do Českých Budějovic

I takhle může auto dopadnout po demoličním derby.

I takhle může auto dopadnout po demoličním derby.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Sobota 3. srpna bude dnem, kdy diváci uvidí závod ve stylu amerického demoličního derby. Pojede se v uzavřené aréně a nikoli na okruhu, jak tomu bylo u většiny závodů dříve. Tento typ se osvědčil v minulém kole, kdy i přes velice nepříznivé počasí diváci viděli ohromující a napínavé souboje jezdců. Start je ve 14 hodin.

Na Výstavišti v Českých Budějovicích se proženou dvě desítky speciálně upravených vozů, které budou rozděleny do jednotlivých rozjížděk. Poslední pojízdné auto z rozjížďky postupuje do finálové jízdy. Nepojízdná auta mohou závodníci ve spolupráci s mechaniky opravit a nastoupit do baráže o finále. O vítězství v 6. CZECH Demolition Derby se jezdci poperou ve finálové jízdě.

O přestávkách si fanoušci můžou prohlédnout zdemolovaná auta a poté zjistí, že i v malých rychlostech můžou být škody na autech naprosto fatální. „Nejen, že se snažíme zorganizovat pro lidi show, ale také chceme ukázat široké veřejnosti to, že i při malých rychlostech bývají nárazy silné a zničující. Po vlastní zkušenosti vím, že kdo se zúčastní demoličního derby jako závodník, jezdí poté opatrněji. Demoliční derby je pro řidiče výbornou zkušeností a zážitkem. Vyzkoušet si sílu nárazu a chování auta v extrémních podmínkách má pro řidiče nevyčíslitelnou hodnotu," vysvětluje za pořadatele Radek Šíma.

Na trati se objeví například Škoda Felicia, Ford Escord, Nissan Primera, Opel Omega a mnoho dalších. „Za existenci CZECH Demolition Derby jsme odlehčili českým silnicím již od sto dvaceti aut," podotýká Šíma, který zároveň prosí diváky, aby využívali vstup do areálu od Tesca.

CZECH DemoDerby je příležitost nejen pro milovníky adrenalinu, ale i pro umělecky založené jedince. Vzhled závodního auta je jen na závodnících, proto vznikají velice bizarní a nečekané varianty, jak může auto vypadat. Je až obdivuhodné, kolik času dokážou jezdci a jejich rodiny strávit nad vylepšováním a zdobením jejich auta, když může být za několik minut v derby aréně zničeno.

Prioritou pro pořadatele je bezpečnost jezdců a diváků. Derby arénu ohraničují desítky pneumatik svázaných ocelovým lanem. Diváci jsou v dostatečné vzdálenosti a nehrozí jim žádné nebezpečí. Závodní auta jsou upravena tak, aby vyhovovala bezpečnostním pravidlům CZECH Demolition Derby.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace