Kdy a kam

 • Penziopolis Dva dopisy o Písku

  středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

  Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

 • Koncert pro seniory se souborem Lego

  středa 19.12 14:00 - Milevsko

  Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Den čisté mobility v Českých Budějovicích přinese poučení i zábavu

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Informace, zkušební jízdy, nové výzvy, hry a soutěže. To je Den čisté mobility, který již třetím rokem v Českých Budějovicích ve čtvrtek 20. září organizuje poradenské středisko Energy Centre České Budějovice.

 

Dopolední seminář přinese novinky ze světa elektromobility, carsharingu, cyklistiky, příklady z praxe (například i od hornorakouských sousedů) a v neposlední řadě informace o tom, kam v oblasti čisté mobility směřuje jihočeská metropole. Seminář se koná od 9.30 do 12 hodin v sále zastupitelstva na českobudějovickém magistrátu.

Úderem deváté hodiny ožije náplavka u Dlouhého mostu. Dopravní hřiště, zásady první pomoci elektrokola, elektrokoloběžky, dobíjecí stanice, recyklace, testovací jízdy v Tesle, soutěž o let horkovzdušným balónem, řemeslný Ekotrh, skákací hrad a mnohé další. Tedy den plný poučení a zábavy. Dopoledne je určeno zejména pro školy, odpoledne pro všechny.

Vystoupení a autogramiádu parkouristy a youtubera Taryho, plánované od 14.30 do 16 hodin, ocení zejména děti školou povinné, které mohou přijít třeba s celou školní družinou.

Den čisté mobility probíhá v rámci Evropského týdne mobility. Vstup na seminář i na náplavku je zdarma.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Hrají si na čistou dopravu 

  Reagovat

   

  Realita je ovšem mnohem horší - kraj zdecimoval veřejnou dopravu a chybí tedy čistější alternativa k osobním automobilům. Proč podmázlá jelita z kú trapně vymýšlí dávno jinde odzkoušený a zaběhlý systém? Namátkou: V okolí Prahy, Ostravy, Brna, Plzně, Ústí n. L., Zlína. Jo ono by nezbylo do kapsiček, již chápu.

  Vloženo 19.9.2018 06:39:42

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace