Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Derniéra Malého prince v podání divadelního spolku J. K. Tyl se koná ve středu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Příběh o Malém princi stvořený francouzským spisovatelem Antoinem de Saint-Exupéry vypráví o světu očima dítěte, které své okolí vnímá s neobyčejnou zvědavostí. V podání divadelního spolku J. K. Tyl bude možné vidět derniéru Malého prince ve středu od 19 hodin v Divadle U Kapličky.

Dramatizace Saint-Exupéryho literárního díla se ujala Barbora Fuková, stejně tak jako režie divadelní hry v podání herců DS J.K.Tyl České Budějovice. Barboře Fukové v režii představení pomáhal Jindřich Šupitar. Společně se jim pak podařilo nastudovat divadelní ztvárnění Malého prince v takové kvalitě, že ho odborná porota na krajské postupové přehlídce v Dačickém kejklování 2015 ocenila čestným uznáním za svébytné a inspirativní jevištní ztvárnění.

Barbora Fuková, režisérka: „Malý princ je inscenace, která vznikla tak nějak od srdce. Každý z nás se našel, rozvzpomenul, v určitých momentech představení. Stejně tak dáváme prostor divákovi, aby se mohl najít, rozvzpomenut. Příběhová linka je čtenářům Malého prince známá, pro nečtenáře je inscenace skvělým seznámením s příběhem letce a Malého prince. Dokonce ze zpětných ohlasů vím, že inscenace velmi dobře posloužila divákům maturitních ročníků při skládání zkoušky z dospělosti. Forma zpracování se dotýká z větší části z antického divadla, kde děj posouvá a umocňuje takzvaný chór. Netřeba se bát těchto výrazů. Zkrátka Malý princ je spojení hereckých výkonů, pohybových, živých akcí, krásné hudby a silného příběhu."

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace