Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Krampus

    sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

  • Adventní koncert k 200. výročí narození Františka Gregory

    sobota 14.12 17:00 - Písek, Kostel Narození Panny Marie

Zobrazit všechny události
 

Dnes začínají oslavy borůvek v Borovanech

MS v chytání borůvek do pusy , Autor: Borůvkování

MS v chytání borůvek do pusy     Autor: Borůvkování

BOROVANY – Tento víkend probíhá v Borovanech na Českobudějovicku už devátý ročník Borůvkování. Na návštěvníky čeká vše z borůvek a o borůvkách, například řemeslný jarmark, ukázková borůvková zahrada, džemy, lívance, koláče, kremrole, domácí likér, pivo, borůvkové portské víno, náušnice i hrníčky. Ani letos nebude chybět borůvková poradna o pěstování. Jsou připravené kurzy borůvkové batiky, malování na trička, ale i bohatý kulturní program. Letos na oslavách bude i stánek ze spřáteleného italského města s ochutnávkou italských specialit s českými borůvkami.

Borůvkový víkend byl ohrožen, protože borůvky letos dozrávají o dost později. Místní ale dnes hlásí, že borůvek je dost a vše půjde podle plánu.

Sobota bude věnovaná folkloru, lidové muzice. Večer vystoupí bratislavská cikánská kapela Romano stilo – Gipsy World.
Na neděli jsou přichystány populární soutěže jedlíků. Děti budou soutěžit ve dvojicích - O poklad borůvkového koláče, dospělí zase O krále borůvkových knedlíků. Kdo bude chtít, může se zúčastnit mistrovství světa v chytání borůvek do pusy.
Borůvkování zakončí koncert brněnských Poutníků.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace