Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Do Českých Budějovic přijede Hradišťan. Natočí živý koncert v rozhlase

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Málokterý domácí soubor si vytvořil tak originální, ale přitom k citlivým posluchačům vlídný hudební výraz jako Hradišťan. A právě koncert Hradišťanu v čele s Jiřím Pavlicou zaznamená v úterý 25. dubna Český rozhlas České Budějovice. Veřejná nahrávka začíná ve studiovém sále v 18 hodin. Vstup na veřejnou nahrávku je volný, místenky získáte ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice nebo v den koncertu v rozhlasové recepci v ulici U Tří lvů 1.


Jiří Pavlica vede Hradišťan od roku 1978 a přeměnil původně čistě folklórní seskupení v zajímavou kapelu, která ctí tradici, ale zároveň ji osvěžuje prvky soudobé hudby, písničkářství a poezie.
„Věnuji se nejen folkloru, ale hudbě všeobecně, bez rozdílu žánrů. Rozhodující je pro mě sdělení, které hudba přináší," to je krédo třiašedesátiletého houslisty, zpěváka a autora, uherskohradišťského rodáka Jiřího Pavlici. Koncerty Hradišťanu jeho slova potvrzují. Samozřejmě i alba, která jsou malými skvosty, jejichž hodnotu potvrzuje čas – například O Slunovratu, Hrajeme si u maminky, Studánko rubínko a další.
Poslední, tři roky staré album tohoto výjimečného a velice oblíbeného souboru se jmenuje Vteřiny křehké. „Jeho základním tématem je křehkost vteřin a zodpovědnost k okamžikům, které jsou nám dány," vysvětluje Jiří Pavlica a dodává: „Jak běží život, člověk si víc a víc uvědomuje, že každá vteřina našeho bytí je křehká a vratká a ve vteřině se může každému z nás změnit život." Hudební složka Vteřin křehkých je kompletně dílem Jiřího Pavlici, kdežto textařská je dosti rozmanitá.
Hradišťan, to jsou vedle Jiřího Pavlici zpěvačka Alice Holubová, klarinetista a flétnista David Burda, hráč na cimbál Milan Malina, klávesista a perkusista Josef Fojta, violista Roman Gill a hráč na kontrabas Milan Gablas. Všichni se také představí ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice v úterý 25. dubna od 18 hodin. Jiří Pavlica bude tento den hostem odpoledního vysílání po 14. hodině na 106,4 FM.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace