Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Dobrá zpráva! Rekonstrukce silnice z Budějovic na Prachatice skončí o tři týdny dříve

Jiří Švec

Jiří Švec

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Oddechnout si budou moci už brzy řidiči, kteří míří z Českých Budějovic směrem na Vimperk či Prachatice. A zpět. Patnáctého listopadu totiž skončí rekonstrukce silnice mezi obcemi Češnovice a Němčice. Potvrdil to krajský radní pro dopravu Jiří Švec s tím, že termín ukončení prací se podařilo zkrátit o tři týdny.


Zhotovitelem i investorem stavby, která začala letos na počátku června, je Správa a údržba silnic Jihočeského kraje. Oprava úseku o délce 5,9 kilometru si vyžádala náklady více než 87,5 milionu korun.

„Jedná se o letošní finančně nejnáročnější stavbu Správy a údržby silnic, přičemž téměř 90 procent bylo spolufinancováno z fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu,"  doplnil Švec.

Vlastní rekonstrukce spočívala v odfrézování a lokální sanaci porušených vrstev vozovky. „V úseku o délce zhruba 1,2 kilometru bylo nutné vrstvy vozovky vyměnit a zesílit a na zbylých 4,7 kilometru komunikace jsme provedli recyklaci spodních vrstev vozovky za studena," upřesnil krajský radní pro dopravu. V celé délce stavby pak bylo mimo jiné obnoveno svislé a vodorovné dopravní značení a silnice dostala i nová svodidla. „Úprav se dočkaly i autobusové zastávky a křižovatky včetně 42 sjezdů. Vše s cílem vyhovět předpisům a posílit bezpečnost silničního provozu," dodal Jiří Švec.
Ředitel Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Jan Štícha připomněl, že práce na rekonstrukci komunikace v úseku Češnovice – Němčice doprovázely komplikace spojené s vedením objízdných tras. „Na jejich uvedení do bezvadného stavu budeme proto nyní klást velký důraz," uzavřel Štícha.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace