banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Dobrovolníci budou připravovat buddhistické společnosti dřevo na zimu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Zavítejte na výjimečnou dobrovolnickou akci, která se koná od pátku 22. (20 hodin) do neděle 24. září (14 hodin) v Buddhistické kulturní společnosti v Jivně u Českých Budějovic.

Skupina dobrovolníků z různých koutů ČR bude pomáhat v Buddhistické kulturní společnosti s úklidem společných prostor a pozemku a přípravou dřeva na zimu.

Dobrovolnickou Víkendovku, v úzké spolupráci s Buddhistickou kulturní společností, již poněkolikáté pořádá nezisková organizace Tamjdem, o.p.s. Tyto dvě organizace spolu již mnohokrát spolupracovali a díky úspěchu pořádaných dobrovolnických víkendů se tento rok domluvili na další akci.

Co jsou víkendovky?

Víkendovky jsou expedice skupiny 6–15 dobrovolníků na pomoc českým neziskovkám a veřejně prospěšným projektům. Ročně Tamjdem pořádá kolem 20 takových výjezdů, standardně v období březen až listopad, zhruba třikrát do měsíce, od pátečního do nedělního večera. Během víkendu skupina organizaci pomáhá s předem stanovenými, naplánovanými pracovními úkoly, které jsou většinou manuální a různě náročné. A jak říká jeden z dobrovolníků: "Víkendovka není jen o práci...ať si každý myslí co chce, je to hlavně o příjemně stráveném víkendu daleko od všeho a s partou šikovných lidí, kteří tam jdou s cílem smysluplně tvořit cosi lepšího..." Ondřej P.

ORGANIZACE TAJDEM: Každoročně se okolo 300 dobrovolníků (Čechů i cizinců) zapojí do projektů na pomoc českým neziskovým organizacím. V ČR organizuje víkendové expedice do neziskových organizací různého druhu (tzv. Víkendovky) a až dvoutýdenní projekty pro mezinárodní skupinu dobrovolníků (tzv. workcampy). Zároveň vysílá dobrovolníky na zahraniční veřejně prospěšné projekty. Přináší možnost bezprostředně poznat funkci a smysl neziskového sektoru v ČR a ve světě a vlastní fyzickou prací přispět jeho rozvoji. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace