Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Drogová scéna dostala pořádný zásah. Šest dealerů pervitinu v cele

TÁBORSKO - V průběhu týdne proběhla na Táborsku rozsáhlá razie proti dealerům pervitinu. Při realizaci, kterou táborští kriminalisté připravovali společně se svými kolegy z Písku, Prahy a dalších míst republiky, se policistům povedlo drogovému podsvětí zasadit citelnou ránu.

POdařilo se jim totiž zadržet šest klíčových dealerů, pět mužů a jednu ženu, ve věku od 23 do 32 let. Při zákrocích kriminalistů byla s policisty obvodních oddělení a dopravního inspektorátu do akce nasazena i speciální zásahová jednotka, protože jeden z dealerů byl ozbrojen střelnou zbraní. Následně provedené domovní prohlídky pak už jen kriminalistům potvrdily, že dealeři distribuovali pervitin dalším osobám na Táborsku i jinde ve značném rozsahu. Jejich zisk z prodeje drogy mohl dosahovat až jednoho milionu korun, policií zajištěné výnosy z jejich nelegálního počínání (vozidla či finanční hotovost) jsou odhadovány na částku bezmála půl milionu korun.

Všech šest zadržených dealerů kriminalisté obvinili z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Na všechny byl podán podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby. Jednomu z obviněných pak u soudu hrozí trest odnětí svobody na dobu až pěti let, statní jsou ohroženi až desetiletým pobytem za mřížemi. Na další likvidaci této drogové sítě kriminalisté stále pracují ale už v tenhle okamžik vedou 6:0.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace