Kdy a kam

  • Okolím Písku - pěší výlet

    neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

    Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

  • Literární odpoledne v Heydukově památníku

    neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

    Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Druhé olešnické Medobraní dosladily pohádky

OLEŠNÍK - V pořadí druhé Medobraní se uskutečnilo v sobotu 15. září v Olešníku na Českobudějovicku. Podobně jako loňský premiérový ročník se konalo v pohádkovém duchu. A zájem návštěvníků byl veliký, o čemž svědčila zaplněná obecní náves. Jihočeské pohádkové království v Olešníku zastupoval například jeho kancléř Marcel Göetz, ministr pro strašidla, novinář a spisovatel, Hynek Klimek. Nechyběl ani první pohádkový král, režisér Zdeněk Troška. Velká delegace hostů dorazila opět z Valašska, odkud pochází olešnický starosta Jaroslav Pavlica.


„Nápad uspořádat medobraní vznikl začátkem loňského roku při přípravách oslav 150. výročí založení včelařského spolku Dzierzon, který vznikl v Olešníku přes odpor tehdejších rakousko-uherských úřadů jako jeden z prvních ryze českých spolků svého druhu v regionu. První český včelařský spolek v Čechách byl založen v Třeboni roku 1847. Po 12 letech však zanikl. Spolek v tehdejším Volešníku, byl tedy sice v jižních Čechách založen jako druhý, ale na rozdíl od svého třeboňského předchůdce vydržel a fungoval," uvedl starosta Pavlica.

V Olešníku se tak v sobotu soutěžilo o nejchutnější med, medový výrobek, ale také tančilo a zpívalo, třeba s valašskou kapelou Zakopčan. Návštěvníci se mohli rovněž zapojit do turnaje v pétanque O pohár starosty. Nechyběl program pro děti. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace