banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

 • Zámecký park v Červeném dvoře

  Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

  Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 

Dva muži vařili v Budějovicích pervitin. Kriminalisté pro ně navrhli vazbu

Ilustrační foto. , Autor: Policie ČR

Ilustrační foto.     Autor: Policie ČR

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Kriminalisté zadrželi v Českých Budějovicích dva muže podezřelé z distribuce a výroby drog. Pomyslná klec nad jejich nezákonnou činností spadla 17. dubna. Policisté a kriminalisté provedli u obou podezřelých mužů domovní prohlídky a to v Českých Budějovicích.

 

V bytě, sklepě i garáži našli a zajistili chemické látky a nádoby pro výrobu drog. Zajistili také a odeslali na expertízu 23 gramů krystalické látky, pravděpodobně pervitinu. Oba zadržení muži v Českých Budějovicích minimálně od léta 2018 pervitin prodávali, ale také v několika případech zdarma poskytovali svým stávajícím i novým klientům.

Kriminalisté oba muže obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a také podali na oba muže podnět k jejich vzetí do vazby. V případě, že by soud oba obviněné za uvedené skutky odsoudil, hrozil by jim trest odnětí svobody v délce až deseti let. Pravděpodobně jim přitíží i ta okolnost, že nejsou v této nelegální branži nováčky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace