Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ochotnický soubor Copánek

    neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

    Divadlo pro děti.

  • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

    neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Dynamo posílí mnohaletý reprezentační gólman Jaroslav Drobný

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Po Tomáši Sivokovi hlásí budějovické Dynamo návrat dalšího velezkušeného exreprezentanta, který se na tuzemské trávníky vrací po dlouhém působení v elitních zahraničních ligách. Klub ve spolupráci se společností Sport Invest dotahuje poslední administrativní záležitosti ohledně smlouvy brankáře Jaroslava Drobného. Dnes devětatřicetiletý gólman, který v reprezentaci dlouhá léta kryl záda třeba Petru Čechovi, během své kariéry chytal v Řecku, Holandsku, Anglii a od roku 2007 už působil výhradně v Německu, kde chytal postupně za Bochum, Herthu Berlín, Hamburk, Werder Brémy a naposledy za Fortunu Düsseldorf. Je mistrem Evropy hráčů do jednadvaceti let (2001) a účastníkem Olympijských her v Sydney (2000).


Dosavadnímu brankářskému duu Jindřich Staněk – Zdeněk Křížek tak může předat nesmírné zkušenosti. Rozhodně ale nepřichází jen pomoci ze střídačky, šance, že by se postavil do branky, totiž není zanedbatelná. „Řeknu to na rovinu. Když Drobas vleze do brány, tak je vidět, že je to pan gólman. Šance, že by naskočil do brány, tu rozhodně je, a velká. Brzy bude vše dotažené do konce a může do zápasu nastoupil kdykoliv to bude potřeba," uvedl pro klubový web trenér David Horejš. Že Drobný podepíše klasickou hráčskou smlouvu a pro tuto chvíli rozhodně nepřichází jako trenér brankářů, následně potvrdil také generální manažer klubu Martin Vozábal. Protože ale Drobný bydlí v německém Hamburku, všichni plánují si v zimě sednout a vyhodnotit další spolupráci do budoucna.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace