Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Elita cyklokrosu míří do Tábora. Přijďte zvonit zvonky!

TÁBOR - O nadcházejícím víkendu bude Tábor opět hostit cyklokrosovou elitu. Areál na Komoře je pro vrcholové světové a evropské podniky jako stvořený. Tábor už třikrát získal pořadatelství mistrovství světa - v letech 2001, kdy se fanoušci radovali ze stříbra Petra Dlaska v hlavní kategorii Elite, pak v roce 2010, kdy si dojel pro zlato Zdeněk Štybar, a ještě jednou v roce 2015. V roce 2013 přivítal Tábor jeden ze závodů Světového poháru a teď po 14 letech bude hostit mistrovství Evropy. Jelikož Mekkou cyklokrosu je hlavně Belgie a Holandsko, uvidí i na mistrovství Evropy diváci skutečnou špičku.

Na startu kategorie Elite bude nizozemský vicemistr z letošního MS v Lucembursku Mathieu van der Poel, který je momentálně ve velké formě, v ženách dorazí mistryně světa Sanne Cantová. Z českých reprezentantů budou určitě diváci držet palce Michaelu Borošovi, reprezentační trenér Petr Dlask vidí mezi kandidáty na medaili v U23 i táborského odchovance Adama Ťoupalíka.

V sobotu od 9 hodin se na start postaví kategorie Masters, probíhat bude do 15 hodin. Mezitím mohou diváci vidět tréninky na nedělní evropský šampionát. Ten odstartuje také v 9 hodin závodem juniorů, následovat budou v 10.15 ženy kategorie U23, v 11.30 muži U23, ve 13 hodin ženy Elite a v půl třetí pak hlavní kategorie Elite mužů. Jedinečná
příležitost být u toho naživo! Barvou šampionátu je modrá, fanoušci cyklokorsu vyhrávali modré zvonky pro fandění i v Jihočeských týdenících, k mání budou i na místě. Přijďte zvonit cyklokrosařům na cestu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace