Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Nixon Lads & Qychodu

    Čtvrtek 22.8 18:00 - Dům kultury Milevsko - amfiteátr

    Koncert.

  • Neposlušná kůzlátka

    Čtvrtek 22.8 16:00 - Husitské muzeum v Táboře - Rajský dvůr

    Pohádka o zlobení.

Zobrazit všechny události
 

Galerie Hrozen představí tvorbu Josefa Bruckmüllera

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Letos slaví umělec Josef Bruckmüller sedmdesáté narozeniny a při té příležitosti si zájemci o umění mohou prohlédnout jeho díla zblízka. V úterý 8. března se chystá vernisáž od 17 hodin v Galerii Hrozen, hudebně bude doprovázet Pavel Žalman Lohonka. Expozici budou tvořit díla z posledního období dělaná v technikách akryl a smalt.

 


Hlavními oblastmi výtvarné činnosti Josefa Bruckmüllera jsou malba, smalt, kresba, grafika a plastika. Všechny jeho práce tvoří tematické cykly. Dalším charakteristickým rysem tvorby je velká preciznost provedení a řemeslná zručnost.

Autor žije a tvoří v Českých Budějovicích: volné tvorbě se věnuje od roku 1992. Uspořádal desítky samostatných a pravidelně se účastní výstav společných. Příznivci díla Josefa Bruckmüllera se s jeho tvorbou v Galerii Hrozen setkají podruhé – předchozí autorskou výstavu uspořádala GH v roce 2012. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace