Kdy a kam

  • 74. Baráčnický ples

    sobota 23.2 20:00 - Písek, KD

  • Hasičský ples k výročí 120 lez od založení sboru

    sobota 23.2 20:00 - Pechova Lhota, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Tři veteráni.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Galerie v Mariánských kasárnách se otevírá ve čtvrtek. Návštěvníky čeká kulturní program

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Pomalu ale jistě se do Mariánských kasáren vrací život. Ve čtvrtek dojde k otevřené nové rozsáhlé galerie. V rámci slavnostního otevření se už od čtvrtečního dopoledne uskuteční bohatý doprovodný program, jehož vyvrcholením bude večerní koncert legendárního Roberta Křesťana a Druhé trávy.

 

Ti, kdo dorazí 3. září, si budou moct prohlédnout celou historickou budovu kasáren včetně moderních apartmánů, které jsou její nedílnou součástí. V Galerii Mariánská tento den zároveň začne výstava děl Salvadora Dalího.

Program slavnostního otevření bude zahájen v 10 hodin. Kromě zmíněného Roberta Křesťana a skupiny Druhá tráva, se kterými od 19.30 vystoupí i zajímaví hosté Charlie McCoy a Kateřina García, se představí hudební skupiny Trio de Compostela (od 15) a Swing Trio Avalon (od 17) a divadla Já to jsem (od 16) a Studio dell´arte (od 14).

V tento den se pobaví i děti. Od 10 do 16 hodin tu bude výtvarná dílna ateliéru TVOR. Není ani vyloučeno, že se objeví spisovatel Jaroslav Hašek, který patří k nejznámějším osobnostem kdysi sloužícím v Mariánských kasárnách.

Pro labužníky pořadatelé přichystají pečeného býka z Novohradských Hor, který bude zakrojen v 11 hodin dopoledne. V nabídce budou i šťavnaté hamburgery.

Vstupné na akci je do 18 hodin zdarma.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace