Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Hasiči při včerejším nečase opět obstáli

Ilustrační foto , Autor: HZS

Ilustrační foto     Autor: HZS

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeští hasiči v průběhu včerejšího večera a noci zasahovali 144krát. Nejhorší situace byla na Budějovicku, Jindřichohradecku a hlavně na Táborsku. Na Budějovicku zasahovali třicetkrát, z to odstraňovali třiadvacetkrát padlé stromy a čtyřikrát odčerpávali vodu ze sklepů. Na Českokrumlovsku dvakrát vyjeli k padlým stromům. Na Jindřichohradecku zasahovali sedmačtyřicetkrát, z toho jen třikrát čerpali vodu a třiačtyřicetkrát řešili padlé a vyvrácené stromy. Na Táborsku vyjeli třiašedesátkrát, z toho dvaačtyřicetkrát řešili odstraňování stromů a desetkrát odčerpávání vody. Mnohde padlé stromy nejen omezily dopravu, ale i poškodily elektrické vedení. Na několika místech silný déšť a kroupy poničily střechy domů.

Nejhorší situace byla v Týně nad Vltavou, ve Lhotě Samoty na Táborsku, v táborské Buzulucké ulici nebo na dětském táboře u Radlic na Jindřichohradecku, kde bylo více než čtyřiceti dětí evakuováno do Radlic. V Táboře pak u několika domů zatekla voda střechami, kde následně došlo ke zkratům elektroinstalace, například ve Vídeňské a Bukurešťské ulici, v Padařově na Táborsku či v Týně nad Vltavou v Předčické ulici.
Na železniční trati u Stohlasné Lhoty na Táborsku po devatenácté hodině poničil spadlý strom troleje vlaku. Nehoda se obešla zcela bez zranění. Komplikace nastaly také na dálnici D3 u Tábora, kde byla vozovka silně znečištěna listím a větvemi, u Sudoměřic u Tábora hasiči z dálnice odklízeli spadlou ceduli.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace