Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vimperské kvízování vol. 2

    pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

    Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

  • Renne Dang Live

    pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

    Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Házenkářské naděje zápolily O Třeboňského kapříka. "Ulovili" ho chlapci z Dukly Praha a dívky z Jindřichova Hradce

TŘEBOŇ - Házenkářských turnajů pro žákovské kategorie je poskrovnu, proto se před rokem v třeboňské Tělovýchovné jednotě Jiskra rozhodli uspořádat na závěr sezony turnaj O třeboňského kapříka. O tomto víkendu se tedy turnaj pro mladší žákyně a mladší žáky konal už podruhé. V sobotu 15. června bojovaly O třeboňského kapříka mladší žačky a vítězství ukořistil tým z Jindřichova Hradce. Dnes se konal turnaj chlapců. A byli jsme při tom.

Do chlapeckého turnaje mladších žáků se přihlásilo osm týmů, které pořadatelé rozdělili do dvou skupin. Skupinu A tvořily celky Úvaly A, Lokomotiva České Budějovice, Spartak Příbram a domácí Jiskra Třeboň. V B skupině nastoupily týmy Dukla Praha, Úvaly B, Kolín a DDM Milevsko. Hrály se zápasy 2x12 minut napřed ve skupinách a pak o umístění.

Skupinu A vyhrálo áčko Úval s plným počtem bodů, když Lokomotivu České Budějovice Úvaly přehrály 15:9, Příbram 18:1 a Třeboň 9:5. Druhé místo patřilo Třeboni, jejíž celek kromě prohry s Úvaly vyhrál s Českými Budějovicemi 11:8 a s Příbramí 15:9. Tím domácí vybojovali ve skupině čtyři body. Třetí v A skupině byla Lokomotiva České Budějovice, která šla do bojů o umístění se dvěma body za výhru 12:8 nad Příbramí.

Skupinu B opanovala Dukla Praha, když porazila Kolín 18:12, Milevsko 24:2 a Úvaly B 16:4 a získala tak plný počet šesti bodů. Druhé místo ve skupině patřilo Kolínu, který prohrál jen s Duklou a čtyři body si připsal za výhru 11:9 s Úvaly B a 16:6 s Milevskem. Úvaly B skončily ve skupině třetí před Milevskem díky lepšímu skóre, protože jejich vzájemný zápas byl 13:13.

Do boje o sedmé místo se tak pustil jihočeský házenkářský nováček v mladších žácích z DDM Milevsko s Příbramí. Její trenéři přátelsky vypomohli zapůjčením trojice hráčů, protože Milevsko dorazilo jen v osmi a jeden hráč se mu během turnaje zranil. Výsledek se pak přeléval ze strany na stranu, až skončil nerozhodně 13:13 a došlo na střílení sedmiček, ve kterých bylo šťastnější Milevsko. O pátou příčku se pak utkaly Úvaly B s Českými Budějovicemi. Budějovická Lokomotiva béčko Úval přehrála 17:7 a vybojovala pátou příčku.

Domácí Třeboň pak už bojovala s Kolínem o medaili. I tady byl výsledek dlouho těsný, ale nakonec Kolín zvrátil na svou stranu výhru výsledkem 11:7 a odvezl si medaile za třetí místo. Na velmi dobře hrající chlapce z Třeboně zbyla tentokrát bramborová.

Ve finále se pak utkaly celky Dukly Praha a áčka Úval, ty Dukla přehrála 18:12 a odvezla si zlato, Úvaly skončily stříbrné.
Účastníci turnaje si pochvalovali jeho hladký průběh i zázemí a vznik nové turnajové tradice v Třeboni velmi oceňují.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace